23:55 21 مارس 2018
  توافق هسته ای ایران

  سخنگوی امریکا:توافق هسته ای با ایران باقی می ماند

  © AP Photo/ John Minchillo
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 80

  رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه گفت: توافق هسته ای با ایران به رغم مخالفت قابل توجه جمهوریخواهان با آن، احتمالا باقی خواهد ماند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، رایان در برنامه ملاقات با مطبوعات (میت ده پرس) شبکه تلویزیونی ان بی سی گفت: من هیچگاه از اول از این توافق حمایت نکرده ام و به نظرم اشتباه بزرگی بود. اما بخش زیادی از این توافق اجرایی و تحریم های چندجانبه (لغو و برطرف) شده است.

  وی در توضیح این مطلب گفت: بازگرداندن جامعه بین المللی به نقطه ای که بتوان دوباره ایران را منزوی کرد، بسیار دشوار خواهد بود.

  به گفته رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، من تصور نمی کنم که بتوان بازگشت و تحریم های چندجانبه ای را که اعمال شده بود، دوباره برقرار کرد.

  در ادامه این برنامه شبکه خبری سی ان ان تصریح کرد که سازمان ملل متحد تاکنون مدرکی درباره تولید مواد هسته ای توسط ایران بر خلاف توافقی که با گروه 1+5 امضا کرده، نیافته است.

  دیگر کشورهای پذیرنده این توافق شامل ایران گفته اند که واشنگتن به تنهایی نمی تواند این توافق را باطل کند که شماری از کشورها در آن مشارکت دارند و بر اساس آن تاکنون میلیاردها دلار از دارایی های ایران در برابر محدود شدن برنامه هسته ای این کشور آزاد و به ایران بازگردانده شده است.

  با اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری جمهوریخواه آمریکا چه در جریان مبارزات انتخاباتی و چه در دوره ریاست جمهوری خود، از توافق هسته ای ایران به شدت انتقاد کرده و آن را بدترین توافق در تاریخ ایالات متحده توصیف کرده، اما در دو هفته نخست ریاست جمهوری اش، هنوز برای خارج کردن کشورش از این توافق، تلاش و اقدامی نکرده است.

  مرتبط:

  ترامپ : لغو تحریم های روسیه در عوض توافق هسته ای
  اوباما ، خدمات " 5+1" در امضای توافق هسته ای را افتخار خود می داند
  انتشار اسناد توافق برنامه هسته ای ایران
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک