20:52 19 ژانویه 2019
انتشار عکس احمدی نژاد در کنار قاچاقچیان اسلحه  در مطبوعات ایتالیا (+ عکس)

انتشارعکس احمدی نژاد در کنار قاچاقچیان اسلحه در مطبوعات ایتالیا (+ عکس)

© AFP 2018 / Behrouz Mehri
جهان
دریافت لینک کوتاه
2711

پلیس ایتالیا اعلام کرد که در پی تحقیقات در یک پروندۀ مربوط به قاچاق اسلحه به مقصد ایران و لیبی، حداقل سه نفر بازداشت شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت رادیو بین المللی فرانسه، روزنامه‌های ایتالیایی عکس دو نفر از بازداشت شدگان را در کنار محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران منتشر کرده‌اند.
بازداشت‌شدگان یک زن و شوهر اهل شهر ناپل هستند که شوهر، قبلاً مسلمان شده و ارتباطات زیادی با ایران دارد. اسم کوچک وی "جعفر" نقل شده است. نفر سوم، یکی از مسئولان یک شرکت فروش هلی‌کوپتر در رُم است.


مطبوعات ایتالیایی عکس‌هایی را منتشر کرده‌اند که زوج ناپلی را در کنار محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین، نشان می‌دهد. اما تاریخ عکس‌ها معلوم نیست.


این سه نفر متهم هستند که با دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و به واسطۀ شرکت‌هایی که خارج از ایتالیا قرار دارند، وسائلی به ایران و لیبی فرستاده‌اند که می‌توان استفادۀ نظامی هم داشته باشند.

به نوشتۀ روزنامۀ ایتالیایی «لا رپوبلیکا»، در این معاملات، هلی‌کوپترهایی که در اصل برای حمل زخمی‌ها (هلی‌کوپتر — آمبولانس) طراحی شده به هلی کوپتر جنگی تبدیل شده است. اما گفته نشده که خریدار این هلی‌کوپترها از کدام کشور بوده است.

دادسرای ناپل حکم جلب یک تبعۀ لیبی را نیز در ارتباط با همین پرونده صادر کرده است.
تحقیقات مقامات قضایی ایتالیا در بارۀ این شبکۀ قاچاق از سال ٢٠١١، در پی شنود مخفی مکالمات تلفنی اعضای مافیای ناپل (کامورا) آغاز شد.

 

مرتبط:

سخنرانی بدون هماهنگی احمدی نژاد و سلفی با مردم
پدیده احمدی نژاد در غرب
بازی دوسر نه بلکه همه سر برد احمدی نژاد
احمدی نژاد: در عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در انتخابات شرکت نمی کنم
اعلام نظر صریح رهبرمعظم انقلاب ایران درباره کاندیداتوری محمود احمدی نژاد
تقاضای 1.75 میلیارد دلاری احمدی نژاد از اوباما
دلتنگی آمریکا برای احمدی نژاد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک