18:07 19 دسامبر 2018
اعتراض طنزآمیز ایرانی ها به ترامپ در شهرهای مختلف ایالات متحده (عکس)

اعتراض طنزآمیز ایرانی ها به ترامپ در شهرهای مختلف ایالات متحده (عکس)

© REUTERS / Yuri Gripas
جهان
دریافت لینک کوتاه
1152

پس از اجرا شدن قانون ترامپ مبنی بر جلوگیری از شهروندان ایرانی برای ورود به خاک آمریکا اعتراضات گسترده ای در کشورهای مختلف دنیا نسبت به وی به وقوع پیوست.

به گزارش اسپوتنیک، در میان اعتراضات گسترده ایرانی ها عکسهایی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که نشان از اعتراض به سبک متفاوتی دارد.

در این تصاویر دیده می شود که بعضی شهروندان ایرانی در راهپیمایی خود پلاکاردهایی در دست گرفتند که به زبان فارسی شعاری بر روی آن نوشته شده است.
در بیشتر این پلاکاردها مضامین به زبان فارسی است اما با حروف انگلیسی نوشته شده است.
در بعضی دیگر از این پلاکاردها توهین هایی به ترامپ نوشته شده است که بسیار جنبه طنزگونه دارد. بعضی از این توهین ها حتی در زبان فقط در بین جوان ها کاربرد دارد و شاید بعضی از فارسی زبانان حتی متوجه معنی آن نیز نشوند.

مثلا کاربری در عکسی که در توییتر منتشر کرده است راهپیمایی مردم را در سانفرانسیسکو را نشان می دهد. در میان پلاکاردهایی که در دست مردم است شخصی خطاب به ترامپ نوشته است " دهنت سریس" که مضمون بسیار عامیانه دارد.
و یا شخص دیگری نوشته است که "خاک بر سرت".

این عکس ها که بسیار جنبه طنزگونه دارد واکنش های بسیاری را در شبکه های اجتماعی بدنبال داشت.
شخصی در زیر این پست نوشته است "الان برای اعتراض به قانونی که ترامپ وضع کرد کنفرانس ها رو هم میندازن بیرون امریکا باز دانشجوهای ایرانی مقیم امریکا نمیتونن شرکت کنن."
در این میان نیز بعضی از کاربران شبکه های اجتماعی اقدام به جمع کردن امضاهای مختلف هستند تا این گونه اعتراض خود را بیان کنند.
مثلا شخصی در توییتر نوشته است که "بیاید با امضای این نامه به ترامپ نشون بدیم که ما به لغو ویزا برای ایرانی ها اعتراض داریم"

​این در حالی است که کاربر دیگری تصویری را منتشر کرده است که در آن یک مرد میانسال با گرفتن پلاکاردی که بر روی آن نوشته است پزشک ایرانی (متولد ایران) من را زنده نگه داشت و بدین ترتیب مخالفت خود را با تصمیم رئیس جمهور کشورش اعلام داشته است.

مرتبط:

سفیر ایران در روسیه : روابط ایران و روسیه با وجود ترامپ تغییر نخواهد کرد
نگفتم شاید ترامپ به نفع ایران باشد
ترامپ شاید به نفع ایران باشد
گفتگوهای نتانیاهو و ترامپ درباره مبارزه با رژیم ایران
اشتباهاتی که ترامپ نباید در رابطه با ایران تکرار کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک