18:40 20 اوت 2018
شهردار لندن منع ورود مسلمانان به امریکا را افتضاح نامید

شهردار لندن منع ورود مسلمانان به امریکا را افتضاح نامید

© AP Photo / Susan Walsh
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21

صادق خان اولین شهردار مسلمان لندن منع وضع شده از سوی دونالد ترامپ برای ورود مسلمانان به این کشور را آبروریزی و سخت گیری بیش از حد نامید.

به گزارش اسپوتنیک، صادق خان اولین شهردار مسلمان لندن منع وضع شده از سوی دونالد ترامپ برای ورود مسلمانان به این کشور را آبروریزی و سخت گیری بیش از حد نامید.

خان گفت که امریکا همیشه به پذیرفتن پناهجویان معروف بوده و رییس جمهور امریکا نمی تواند از این مشکل جهانی چشم بپوشد. وی همچنین توضیح داد:«اگرچه همه کشورها حق دارند در حوزه مهاجرت پذیری سیاست خاص خود را داشته باشند، اما این سیاست با ارزش هایی همچون آزادی و تحمل پذیری که بنیانشان در امریکا گذاشته شده، تناقض دارد».

وی همچنین از مواضع ترزا می نخست وزیر بریتانیا و مخالفت وی با سیاست ترامپ حمایت کرد. خان اشاره کرد که اعمال منع ورود به کشور می تواند بر بسیاری از شهروندان بریتانیایی و از جمله شهروندان لندن که در دیگر کشورها متولد شده اند و امروز در لیست شکورهای ممنوعه امریکا قرار گرفته اند، تاثیر منفی بگذارد.

گفتنی است که ترامپ روز جمعه گذشته قانونی را امضا کرد که به موجب آن شهروندان هفت کشور اسلامی از جمله پناهجویان سوری به مدت 120 روز اجازه ورود به امریکا را ندارند، علاوه بر این شهروندان کشورهای ایران، عراق، سوریه، سودان، یمن، لیبی و سومالی به مدت 90 روز نمی توانند وارد این کشور شوند.

مرتبط:

ترامپ می خواهد که ناتو با تهدیدهای واقعی مقابله کند
ترامپ: قانون مهاجرت به معنای منع ورود مسلمانان نیست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک