04:55 19 مارس 2018
  ترامپ می خواهد که ناتو با تهدیدهای واقعی مقابله کند

  ترامپ می خواهد که ناتو با تهدیدهای واقعی مقابله کند

  © AFP 2018/ Paul J. Richards
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 61

  رییس جمهور دونالد ترامپ می خواهد که ناتو با تهدیدهای واقعی از جمله تروریسم مبارزه کند و با برنامه های افسانه ای از قبیل تهدیدهای روسی خود را سرگرم نسازد.

  به گزارش اسپوتنیک، رییس جمهور دونالد ترامپ می خواهد که ناتو با تهدیدهای واقعی از جمله تروریسم مبارزه کند و با برنامه های افسانه ای از قبیل تهدیدهای روسی خود را سرگرم نسازد.

  در آستانه گفتگوهای تلفنی ترامپ با رهبران فرانسه و آلمان، ضرورت وجود ائتلاف ناتو برای برقراری ثبات در دنیا تاکید شده است. سناتور الکسی پوشکوف در ادامه توضحی داد: «من هیچ وقت باور نمی کردم که ترامپ ناتو را منحل کند یا از آن خارج شود. او در کمپین انتخاباتی در این باره چیزی نگفته بود».

  به اعتقاد سناتور روس، این بخشی از کمپین ترامپ برای ترساندن اعضای ائتلاف و نخبگان غربی بود که شاید ترامپ دست به چنین اقدامی بزند. پوشکوف خاطرنشان کرد که رییس جمهور امریکا می گوید ناتو قدیمی شده و نمی تواند با تهدیدهای واقعی روبرو شود. به اعتقاد این سیاستمدار روس، با انحلال اتحاد جماهیر شوروی ضرورت وجود ناتو هم از بین رفت و ناتو راه دیگری پیدا کرده، از روسیه دشمن افسانه ای ساخت.

  ترامپ معتقد است که این درگیری مصنوعی است و باید به مسایل واقعی از جمله مبارزه با تروریسم پرداخت که امنیت را تهدید می کند.

  مرتبط:

  آیا جانشین ناتو معلوم است؟
  عدم تمایل ناتو برای پذیرش اوکراین
  ترامپ خواهان فروپاشی ناتو نیست
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک