01:00 22 مارس 2018
  نخست وزیر اسرائیل ایران را بزرگترین خطر برای یهودیان دانست

  نخست وزیر اسرائیل ایران را بزرگترین خطر برای یهودیان دانست

  © AP Photo/ Gali Tibbon
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  106

  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز پنج‌شنبه در مراسمی به مناسبت روز جهانی "هولوکاست" گفت ایران بزرگ‌ترین خطر برای یهودیان و دولت یهود است و او امیدوار است که ترامپ سیاستی متفاوت با ایران اعمال کند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از دویچه وله فارسی، بنیامین نتانیاهو در مراسم روز جهانی "هولوکاست" در موزه "یادواشم" در اورشلیم در مقابل دیپلمات‌هایی از سراسر جهان که در این مراسم حضور یافته بودند از جمله در رابطه با ایران سخن گفت.
  نتانیاهو گفت گرچه "رژیم آیت‌الله‌ها" به طور صریح همواره خواستار محو اسرائیل شده اما پاسخ جامعه جهانی در مقابل این تهدید همواره "سکوت" بوده است. نخست وزیر اسرائیل در ادامه خاطر نشان کرد که "بزرگ‌ترین و تهدیدآمیزترین خطر برای دولت اسرائیل و مردم یهود از شرق می‌آید، از ایران."
  نتانیاهو گفت: «من فکر می کنم این وضع تغییر خواهد کرد.» او گفت خوش‌بین است که این اوضاع با فعالیت‌های رئیس جمهوری جدید آمریکا تغییر کند و شرح داد که چند روز پیش در یک گفت‌وگوی تلفنی با دونالد ترامپ از جمله در باره "تهاجم ایران" با او صحبت کرده است.
  کاخ سفید اعلام کرده است که ترامپ و نتانیاهو در این گفت‌وگوی تلفنی بر همکاری تنگاتنگ خود در بسیاری از موضوعات منطقه‌ای، از جمله "تهدید ایران" و حمایت نامحدود آمریکا از اسرائیل تأکید کرده‌اند. به ‌این ترتیب کاخ سفید روشن کرده که سیاست سخت‌گیرانه‌تری را در برابر ایران اتخاذ خواهد کرد.

   

   

  مرتبط:

  وقتی ایران پاسخ سیلی اسرائیل را با مشت می دهد
  پیشنهاد مقام ارشد سابق ارتش اسرائیل به دونالدترامپ درباره برجام
  ارتش سوریه درباره پیامدهای حمله اسرائیل به فرودگاه نظامی دمشق هشدار داد (ویدیو)
  کاهش کمکهای مالی اسرائیل به سازمان ملل
  عضو سابق کنگره آمریکا: اوباما مسلمان است به همین دلیل از اسرائیل متنفر است
  نتانیاهو از ترامپ به خاطر حمایتش از اسرائیل سپاسگذاری کرد
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک