19:39 19 ژانویه 2019
عدم حمایت ائتلاف بین المللی از عملیات ترکیه در شمال سوریه

عدم حمایت ائتلاف بین المللی از عملیات ترکیه در شمال سوریه

© AFP 2018 / George Ourfalian
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 22

ائتلاف بین المللی به رهبری امریکا علیه گروهک تکفیری داعش از نیروهای هوایی ترکیه در شمال سوریه در منطقه الباب حمایت های لازم را به عمل نیاورد.

به گزارش اسپوتنیک، نعمان کورتولموش نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که ائتلاف بین المللی به رهبری امریکا علیه گروهک تکفیری داعش از نیروهای هوایی ترکیه در شمال سوریه در منطقه الباب حمایت های لازم را به عمل نیاورد.

وی در گفتگو با خبرگزاری آنادولو اظهار کرد: «خیلی متاسفیم که نیروهای ائتلافی از عملیات الباب حمایت های لازم را به عمل نیاوردند. من علنا در این باره صحبت می کنم».

وی همچنین گفت که ترکیه قصد ندارد بعد از آزاد سازی شهر الباب از وجود داعش این شهر را به نیروهای ارتش سوریه تحویل دهد. به گفته وی، ترکیه این عملیات را برای تحویل شهر به حکومت سوریه انجام نمی دهد. از همان اول ما گفته بودیم که عملیات را برای تقویت امنیت خود و از بین تهدید و خطرات در مناطق جنوبی مرزهای کشور انجام می دهیم.

ارتش ترکیه روز 24 اوت عملیات «سپر فرات» را علیه گروهک تروریستی «داعش» انجام دادند. در این عملیات نیروهای معارض سوری شهر مرزی جرابلس واقع در شمال سوریه را گرفتند و در حال حاضر به شهر الباب حملاتی را انجام داده اند.

پیشتر رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه گفته بود که هدف از انجام این عملیات پاکسازی مناطق تا 5 هزار کیلومتر مربع و تشکیل پایگاه امن برای استقرار پناهجویان است.

مرتبط:

امتناع هیات مخالفین سوریه از امضای بیانیه ی نهایی دیدار در آستانه
اپوزیسیون سوریه در انتظار بیانیه رسمی کشورهای حاضر در آستانه
نقض آتش بس از سوی نیروهای دولتی سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک