03:50 24 فوریه 2018
  كشف يك كشتى روسى غرق شده در دریاچه تركیه

  كشف يك كشتى روسى غرق شده در دریاچه تركیه

  © Photo/ Youtube / Anadolu Ajansı
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 02

  اعضاى هيئت مطالعات زير آبى درياچه وان در تركيه كشتى را پيدا كردند كه در اعماق اين درياچه قرار گرفته بود

  به گزارش اسپوتنيك، به نقل از رسانه هاى تركيه، اعضاى هيئت مطالعات زير آبى درياچه وان در تركيه كشتى را پيدا كردند كه در اعماق اين درياچه قرار گرفته بود. آنها معتقدند كه اين كشتى به ٥٠ سال پيش مربوط است و يك كشتى بارى روسى بوده. 

  به گفته يكى اعضاى اين سازمان و و مدير فيلميردارى غواصى آقاى تحسين جيلان براى اولين بار راجع به غرق شدن كشتى روسى در درياچه وان محققان در طى يك تحقيق با موضوع "مطالعه ظهور انسان در منطقه تاتوان" در سال ١٩٦٩ ميلادى خبر دادند. 

  وى تصريح كرد كه در اين تحقيق آمده است كه در سال هاى جنگ جهانى اول روسيه اين مناطق را تحت كنترل خود درآورد. و به سفارش آنها به كشتي سازى در منطقه درياچه وان سه كشتى براى جابجايى بار بين اسكله ها ساخته شد. همچنين در اين تحقيق آمده كه يكى از اين كشتى ها به طور كامل در آتش سوزى سوخت، دومى با گذر زمان غير قابل استفاده شد، و سومين كشتى به اسم "آكدامار" كه توانايى جابجايى بيش از ٢٠٠ تن بار را داشت بعد از برخورد به صخره اى غرق شد. و اينك بعد از تقريبا يك سال فعاليت در اين منطقه، ما توانستيم نقطه غرق شدن اين كشتى را پيدا كنيم. اما ما نمى خواستيم كه زودتر از موعد از پيدا كردن همان كشتى كه در تحقيقات از آن نام برده شد خبر دهيم. بعد از جستجو در اعماق درياچه توانستيم به اين مهم دست پيدا كنيم و كشتى "آكدامار" را پيدا كنيم. 

  با وجود آنكه اين كشتى در سال ١٩١٥ ساخته شده، اما تا زمان ما در شرايطى خوبى باقى مانده است. طول اين كشتى ٤٠ متر است و ارتفاع ميله بادبان آن به ٧ متر میرسد.

   #Van Gölü'nde 40mt uzunluğunda batık gemi bulundu. pic.twitter.com/UHyGyKxieo

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک