06:46 19 فوریه 2019
برنامه روسیه برای کاهش فروش نفت به بلاروس

برنامه روسیه برای کاهش فروش نفت به بلاروس

© Sputnik / Mikhail Klimentyev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 14

وزارت انرژی فدراسیون روسیه طی پیامی به بلاروس برنامه جدید فروش نفت با حجم 4 میلیون تن در فصل اول به جای 4،5 میلیون را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ریانوستی، وزارت انرژی فدراسیون روسیه طی پیامی به بلاروس برنامه جدید فروش نفت با حجم 4 میلیون تن در فصل اول به جای 4،5 میلیون را اعلام کرد.

به گزارش منابع خبری، بلاروس نارضایتی خود را به آرکادی دورکوویچ ابراز کرده است. چنانچه سطح فروش نفت به شکل سابق ادامه پیدا کند، در پایان سال به جای 18 میلیون تن، بلاروس فقط 16 میلیون تن نفت دریافت خواهد کرد. وزارت انرژی روسیه حاضر به تفسیر این خبر نشد.

مسکو و مینسک نتوانستند تا پایان سال 2016 بر سر بدهی بلاروس برای خرید گاز روسیه به توافق برسند. بدهی های بلاروس از ژانویه سال گذشته روی هم انباشته شده و بلاروس همچنان درخواست کاهش قیمت را می کند. بدهی بلاروس تا پایان ماه نوامبر در حدود 425 میلیون دلار برآورد شده بود. مسکو نیز مساله گاز و نفت را با هم ادغام کرده و به جای 5،3 میلیون تن که وعده داده بود، حجم نفت را به 3،5 میلیون تن کاهش داد. در ماه دسامبر و اکتبر حجم فروش نفت به 3 میلیون تن رسید.

در ماه اکتبر طرفین بدون ورود به جزییات مساله، اعلام مصالحه کردند. با این حال مساله تا امروز حل نشده باقی مانده است. اواخر ماه دسامبر نخست وزیر بلاروس اظهار کرد که مینسک به دنبال راه حل مسالمت امیز برای حل مساله نفت و گاز با روسیه است و تا پایان فصل اول 2017 راهی پیدا خواهد کرد. وی همچنین خاطرنشان ساخت که مذاکرات با روسیه همچنان ادامه دارد. 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک