09:33 22 فوریه 2019
زهرا نعمتی دومین کماندار برتر جهان شد

دختر ایرانی دومین کماندار برتر جهان در سال 2016 شد

© Fotolia / Dangubic
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

بر اساس نظرسنجی فدراسیون جهانی تیر و کمان در رابطه با انتخاب برترین‌های این رشته در سال ۲۰۱۶ میلادی، زهرا نعمتی صاحب جایگاه دوم شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری آنلاین، بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط سایت فدراسیون جهانی تیر و کمان، تیم سه نفره W1 بانوان بریتانیا که موفق شد در بازی‌های پارالمپیک ریو صاحب سه مدال طلا، دو نقره و یک برنز شود، جایگاه نخست را به خود اختصاص داد.

زهرا نعمتی هم در این نظرسنجی در جایگاه دوم قرار گرفته است. سایت فدراسیون جهانی عملکرد وی در راه دفاع از مدال طلای خود در بخش ریکرو بازی‌های پارالمپیک لندن را فوق‌العاده توصیف کرده است. جایی که این کماندار موفق شد در دیدار پایانی مقابل «وو چونیان» چینی در سامبودرومو به یک پیروزی ۶ بر ۴ خاطره‌انگیز دست پیدا کند. نعمتی همچنین در ریکرو میکس تیمی به همراه ابراهیم رنجبر توانست به مدال نقره دست يابد. این کماندار در میان برزیلی‌ها از محبوبت بالایی برخوردار بود و نام وی را صدا می‌زدند که به نظر می‌رسد این امر به موفقیتش کمک کرد.

«ژو جیامین» از چین هم در این نظرسنجی در جایگاه سوم قرار گرفت.

همچنین نعمتی در جایگاه برترین کمانداران سال ۲۰۱۶ عنوان افتخارآفرینان را به خود اختصاص داد. در این نظرسنجی «بردی الیسون» آمریکایی، «کو بونچان» کره‌ای و «سارا لوپز» کلمبیایی در جایگاه سوم قرار گرفتند.

نعمتی در بازی‌های پارالمپیک لندن مدال طلا را برد تا اولین زن ایرانی لقب بگیرد که چه در بازی‌های المپیک و چه پارالمپیک موفق به کسب مدال می‌شود. وی در سال ۲۰۱۶ هم در بازی‌های المپیک شرکت کرد و هم در بازی‌های پارالمپیک. در اولین رویداد پرچم کاروان ایران را در دست داشت و در دومین رویداد موفق شد مدال طلای رقابت‌های انفرادی را کسب کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک