18:13 22 فوریه 2019
پادشاه عربستان اظهار کرد که امنیت یمن بخشی از امنیت عربستان را تشکیل می دهد

پادشاه عربستان اظهار کرد که امنیت یمن بخشی از امنیت عربستان را تشکیل می دهد

© AP Photo / SPA
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 210

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های عربستانی، سلمان در عین حال گفت که امنیت یمن بخشی از امنیت عربستان را تشکیل می دهد.

پادشاه عربستان ادامه داد: عربستان با هر کس که خواستار تندروی و یا غلو کردن در دین باشد، مقابله خواهد کرد و از هر گونه راه حل سیاسی برای بحران های بین المللی جهت فراهم آمدن زمینه رشد و توسعه حمایت می کند.
اظهارات ملک سلمان در حالی مطرح می شود که نظامیان عربستان بیش از یکسال است که تجاوز همه جانبه نظامی به یمن را در دستور کار دارند و تاکنون هزاران تن از مردم بی دفاع یمن را به خاک خون کشیدند.اعلان جنگ یکطرفه علیه کشوری فقیر و بی دفاع با انگیزه حمایت از رشد و توسعه ادعایی که با عمل بسیار فاصله دارد.
ملک سلمان همچنین مدعی شد که عربستان به همکاری خود با جامعه بین الملل جهت تحقق بخشیدن به صلح جهانی ادامه خواهد داد.
کمک مادی ، معنوی و تجهیز سلاح به گروههای تروریستی و تکفیری و ایجاد التهاب در کشورهای منطقه همچون عراق، سوریه و یمن از کمک های دولت ریاض برای ایجاد صلح جهانی است.
پادشاه عربستان همچنین از سیاست ریاضت اقتصادی در پیش گرفته شده از سوی ریاض که شهروندان عربستان را به شدت تحت فشار قرار داده و نارضایتی عمومی را به همراه داشته است، به عنوان اصلاحات اقتصادی نام برد که بر توزیع عادلانه ثروت در میان شهروندان عربستان مبتنی است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک