16:12 23 فوریه 2019
بمباران بیمارستانی در موصل توسط ائتلاف تحت رهبری امریکا

بمباران بیمارستانی در موصل توسط ائتلاف تحت رهبری امریکا

© REUTERS / Ahmed Jadallah
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21

به گزارش اسپوتنیک ، باصطلاح ائتلاف تحت رهبری آمریکا دیشب بیمارستانی در موصل را بمباران کرد. طبق ادعای فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا این بمباران پس از حصول توافق با ارتش عراق صورت گرفته چون گویا اعضای داعش در بیمارستان بوده اند.

هواپیما های ائتلاف بتازگی همچنین شهر القائم، واقع در غرب عراق را بمباران کردند و در نتیجه بیش از 70 فرد غیر نظامی کشته شدند. دولت عراق فعلا در اینباره توضیح نداده است.
شهر القائم در فاصله چند کیلومتری از مرز عراق و سوریه قرار دارد که هر دوسوی آن تحت کنترل داعش است. داعشی ها این شهر را یکی از مهم ترین نقاط برای خود می دانند چون در یک مسیر استراتزیک واقع شده است. تروریست ها پس از تصرف القائم توانسته اند مواضع خود در منطقه را بطور محسوس تقویت کنند. به این دلیل منطقه بطور منظم بمباران می شود.
هواپیما های ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا معمولا ستاد ها و انبارهای اسلحه را بمباران می کنند اما اینبار محله مسکونی، و یک بازار بزرگ در شهر القائم را بمباران کردند که در زمان حمله هوایی صد ها نفر در آنجا بودند. در عکس های گرفته شده پس از بمباران خودروهای شعله ور، ، ساختمان های صدمه دیده و دها کشته و زخمی دیده می شود. تعلق هواپیما را نتوانسند فورا تشخیص دهند. یک نماینده پارلمان عراق ابتدا گفت هواپیما های ارتش این کشور این منطقه را اشتباهی و به خاطر دریافت اطلاعات نادرست بمباران کرده اند.
این نماینده اظهار داشت:" ما خواستار تشکیل کمیسیون ویژه از سوی دولت برای تحقیقات هستیم تا معلوم شود چه کسی در رخ دادن فجایع مکرر و مرگ افراد غیر نظامی از جمله در شهر القائم مقصر است. بمباران افراد غیر نظامی به اعتبار ارتش ما لطمه وارد می کند".
فعلا ارتش یا دولت عراق این حوادث را مورد تفسیر قرار نداده اند و فرماندهی مرکزی ارتش امریکا نیز سکوت اختیار کرده است.همه عملیات علیه داعش از فاصله چند کیلومتری از القائم هماهنگ می شود و به این دلیل جواب از بغداد باید بزودی دریافت شود.

 

 

مرتبط:

تاکتیک جدید نیروهای عراقی برای ورود به 5 منطقه جدید موصل
حمله انتحاری در شرق موصل
انهدام یکی از مراکز فرماندهی و ایست بازرسی داعش در ساحل چپ موصل
اعدام در گورهای دسته جمعی توسط داعش در غرب موصل
حدود 650 هزار نفر از ساکنان موصل در عراق به دلیل گلوله باران ها بدون آب ماندند
چه کسی در‌واقع جنگ در موصل را راه انداخت
نیروهای امنیتی عراق جاده ارتباطی داعش، موصل - تلعفر را قطع کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک