16:46 23 فوریه 2019
Марш, посвященный 75-й годовщине военного парада 1941 года на Красной площади

امریکا پس از فروپاشی شوروی از عهده ایفای نقش رهبریت جهانی بر نیامده است

© Sputnik / Vladimir Astapkovich
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 171

طبق نتایج نظرسنجی اسپوتنیک، اکثریت مردم آلمان (69 %)، فرانسه (55%) و ایتالیا (51%) معتقدند آمریکا که پس از فروپاشی اتحاد شوروی یگانه ابرقدرت باقی مانده بود، از عهده ایفای نقش کشوررهبر در جهان بر نیامده است.

این نظر سنجی توسط شرکت Ifop برای خبرگزاری و رادیوی اسپوتنیک صورت گرفت.فقط 24 % آلمانی ها، 34 % فرانسوی ها و 42 درصد ایتالیایی ها به این سوال که آیا آمریکا پس از فروپاشی اتحاد شوروی از عهده ایفای نقش کشور رهبر در جهان بر آمده، پاسخ مثبت دادند. 10 % فرانسوی ها، 7% آلمانی ها و 7% ایتالیایی ها نتوانستند به این سوال پاسخ دهند. این نظرسنجی توسط شرکت Ifop، قدیمی ترین شرکت مطالعه افکار عمومی فرانسه در ژوئیه سال 2016 با شرکت 3006 نفر از افراد 18 ساله به بالای انتخاب شده از گروه های جنسی ، سنی و منطقه ای گوناگون در فرانسه، آلمان و ایتالیا برگزار شد.میزان خطا در نظرسنجی 3.1 % —/+ و میزان موثق بودن آن 95 % است. 8

دسامبر سال 1991 توافقنامه انحلال اتحاد شوروی و تشکیل اتحادیه کشور های مستقل همسود در رزیدانس دولت بلاروس به نام "ویسکولی" در منطقه "بلاوژسکویه پوشه" در این کشور به امضای رهبران بلاروس، فدراسیون روسیه و اوکراین رسید.

اسپوتنیک نظرات
© Sputnik /
اسپوتنیک نظرات
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک