05:07 30 مارس 2017
پخش زنده
  اثبات صحت اثر باستانی سربی دوهزار ساله عیسی مسیح

  اثبات صحت اثر باستانی سربی دوهزار ساله عیسی مسیح

  © Flickr/ danielygo
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  338260

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از یاهو نیوز،  فیزیکدانانی به نام های "راگر وب" و "کریس جاینس" از دانشگاه "ساری" انگلیس، به بررسی و تحلیل شیمیایی تکه ای از کتاب سربی 2000 ساله با تصویرعیسی مسیح پرداختند.

  مدت های زیادی دانشمندان قادر به اثبات صحت این اثر تاریخی نبوده و این کتاب جعلی به شمار می رفت. اما اکنون کارشناسان دریافته اند که ترکیب آلیاژ سرب مورد آزمایش قرار گرفته، با صفحات سربی مربوط به روم باستان از نظر ساختاری یکسان می باشد. خوردگی این فلز نشان می دهد که کتاب در حدود دو هزار سال پیش ساخته شده است. علاوه بر این، تجزیه ایزوتوپی نیز نشان می دهد که این کتاب نمی تواند به هیچ عنوان در قرن 20 یا 21 میلادی ساخته شده باشد. این کتاب از ورقه های سربی ساخته شده است که با مفتول به هم پیوند خورده اند. این کتاب در سال 2008 میلادی توسط یک بادیه نشین کشف شد. در این کتاب گفته شده است که دین عیسی مسیح یک دین جدید نبوده و بلکه در ادامه و احیای سنت دینی کهن یهودی می باشد. همچنین در این کتاب به موضوعاتی نظیر پدیدار شدن یزدان برای مردم در زمان دعای عیسی مسیح در معبد سلیمان و همچنین حواریونی نظیر "یعقوب"، "پطرس" و "یوحنا" پرداخته می شود.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک

  تمام کامنت ها

  • avatar
   fateme
   اگه چنین سندی قابل اعتماد باشه، کمک بسیاری به بازخوانی آیین مسیحت می کنه، لااقل تا قبل از شروع قرون تاریکی روم غربی و اختلاط بیشتر با آیین و فرهنگ کهن سرزمین هایی که بهش وارد شده.
   اما اگه واقعا بیان کرده باشه که "دین عیسی مسیح یک دین جدید نبوده و بلکه در ادامه و احیای سنت دینی کهن یهودی می باشد."، پس باید با بررسی اسناد به جای مونده از دو آیین موسی(ع) و عیسی(ع) با همدیگه و مقایسه قرار دادن اونها و اندیشیدن، شاید بشه این بازخوانی رو انجام داد. این اسناد نه تنها از لحاظ دینی مهم هستند، که از لحاظ شناخت تاریخی اقوام و سرزمین ها و فرهنگ نیز بسیار مهم هستند و اگر چنین اسنادی در یک راستا به بیان مطلبی پرداخته باشند، می تواند مهاجرت و اتفاقات تاریخی و سیر فرهنگی بشر رو برای محققین امروز آشکارتر کنند. اما خود آلیاژ این کتاب هم مهم هست و ابزار و سبک ساختن و حتی ابزار نوشتن و پرداخت کتاب، که نشانی از رشد فناوری و علم در آن زمان هست. البته وقتی در کتاب ارسطو به وضوح از آزمایش های مختلف در مورد تلخیص فلزات گفته میشه، باید دید چرا برخی از یافته ها و فناوری ها در طول زمان به فراموشی و یا حاشیه رفتند و نتوانستند جایی برای خود باز کنند. این بررسی ها به بازبینی تاریخی و دانشی که از گذشته و فرهنگ اون داریم، بسیار کمک می کند.
  نشان دادن کامنت های جدید (0)