21:59 16 ژانویه 2019
روسیه خواستار پذیرش هرچه سریعتر عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای است

روسیه خواستار پذیرش هرچه سریعتر عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای است

© AP Photo / Elizabeth Dalziel
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 421

بختیار حکیموف، نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد مسکو از پذیرفته شدن ایران به عضویت سازمان همکاری شانگهای حمایت می کند و بر آغاز هرچه سریعتر روند پذیرش اصرار دارد.

حکیموف در جلسه میز گرد با عنوان "نقش روسیه در سازمان همکاری شانگهای" گفت: "ما از درخواست ایران برای عضویت دائم سازمان همکاری شانگهای حمایت می کنیم و خواستار آغاز هرچه سریعتر روند پذیرش هستیم".
وی افزود: "ما ایران را به عنوان عضو تمام عیار سازمان همکاری شانگهای می بینیم و هیچ مانعی برای بررسی درخواست ایران وجود ندارد. در این زمینه تعدادی مشکلات فنی و جزئی وجود دارد اما ما به همراه همتایان ایرانی مان در جهت رفع آنها کوشش نماییم".
سازمان همکاری شانگهای که یک سازمان بین دولتی منطقه ای برای همکاری های چند جانبه امنیتی و اقتصادی است، در سال 2001 میلادی توسط رهبران روسیه، چین، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان تاسیس شد.
ایران مدتهاست که خواهان عضویت در این سازمان است و روسیه نیز این بحث را همواره مطرح کرده است که با لغو تحریمهای غرب علیه ایران،‌ عضویت تهران در این سازمان امکانپذیر خواهد بود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک