12:28 20 ژانویه 2019
موضوع امکان ساخت ایستگاه فضایی بین المللی جدید طی دیدار نمایندگان سازمان ملی هوانوردی و فضایی ناسا با نمایندگان بخش هوافضا کشورهای ژاپن، روسیه، اروپا و کانادا، پشت درب های بسته مورد بحث قرار گرفت. زاک با انتشار مقاله ای در پرتال Russia SpaceWeb، می نویسد: موضوع مورد بحث در حال حاضر درباره پروژه ساخت ایستگاه چند منظوره ای است که شبیه مدل کوچک شده ی ایستگاه فضایی بین المللی است و به جای زمین، به دور کره ماه خواهد چرخید. به گفته وی، در حین ساخت این ایستگاه از فن آوری های نظیر سیستم مستقل کنترل شرایط زندگی و پیشرانه یونی استفاده خواهد شد. وی در ادامه افزود:  موضوعات فوق به ایستگاه فضایی جدید این امکان را خواهند داد تا به عنوان یک ایستگاه بین سیاره ای، بتواند به کهکشان های دوردست سفر کرده و شهاب سنگ های فضایی را مورد تحقیق و بررسی قرار دهد. این ایستگاه همچنین می تواند برای مطالعه کره مریخ نیز مورد استفاده قرار گیرد.

تصمیم ناسا مبنی بر ایجاد ایستگاه فضایی جدید در مدار ماه تا سال 2023 میلادی

© Photo/ NASA
جهان
دریافت لینک کوتاه
فضا و نجوم (315)
131

به گزارش اسپوتنیک، آناتولی زاک بنیانگذار و صاحب پرتال اینترنتی "Russia SpaceWeb" اعلام کرد که احتمالا تا سال 2023 میلادی یک ایستگاه فضایی بین المللی جدید در نزدیکی کره ماه ساخته و راه اندازی خواهد شد.

موضوع امکان ساخت ایستگاه فضایی بین المللی جدید طی دیدار نمایندگان سازمان ملی هوانوردی و فضایی "ناسا" با نمایندگان بخش هوافضا کشورهای ژاپن، روسیه، اروپا و کانادا، پشت درب های بسته مورد بحث قرار گرفت.
زاک با انتشار مقاله ای در پرتال Russia SpaceWeb، می نویسد:
"موضوع مورد بحث در حال حاضر درباره پروژه ساخت ایستگاه چند منظوره ای است که شبیه مدل کوچک شده ی ایستگاه فضایی بین المللی است و به جای زمین، به دور کره ماه خواهد چرخید."
به گفته وی، در حین ساخت این ایستگاه از فن آوری های نظیر سیستم مستقل کنترل شرایط زندگی و پیشرانه "یونی" استفاده خواهد شد.
وی در ادامه افزود:
" موضوعات فوق به ایستگاه فضایی جدید این امکان را خواهند داد تا به عنوان یک ایستگاه بین سیاره ای، بتواند به کهکشان های دوردست سفر کرده و شهاب سنگ های فضایی را مورد تحقیق و بررسی قرار دهد. این ایستگاه همچنین می تواند برای مطالعه کره مریخ نیز مورد استفاده قرار گیرد."

موضوع:
فضا و نجوم (315)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک