03:48 18 ژانویه 2019
طرح سازمان ملل برای حل بحران یمن از طریق بی اختیار کردن هادی

طرح سازمان ملل برای حل بحران یمن از طریق بی اختیار کردن هادی

© AFP 2018 / Timoty A. Clary
جهان
دریافت لینک کوتاه
تحولات یمن (130)
223

سازمان ملل متحد طرح جدیدی برای حل بحران یمن ارائه داده که بخشی از چزئیات آن فاش شده است.

به گزارش خبرگزاری "رویترز"، بر اساس این طرح اگر طرف های یمنی بر پیشنهاد جدید توافق کنند، باید برای "عبد ربه منصور هادی" رییس جمهور مستعفی یمن معاونی جدید انتخاب شود و "علی محسن الاحمر" معاون فعلی او 24 ساعت بعد از امضای توافق استعفا دهد. هادی نیز باید همه اختیارات خود را به معاون جدید‌ش انتقال دهد و معاون جدید که قرار است به صورت توافقی منصوب شود، باید دستور تشکیل دولت وحدت ملی را بدهد که ظرف 30 روز تشکیل و اعضای آن به صورت منصفانه از میان حامیان هادی، انصار الله و کنگره مردمی یمن انتخاب ‌می شوند.
در زمینه نظامی هم بر اساس این طرح باید از صنعا، تعز و حدیده در طول یک ماه بعد از امضای توافق عقب نشینی صورت گرفته و کمیته‌ مرکزی نظامی و امنیتی تشکیل شود که کمیته‌های فرعی در همه استان‌های این کشور داشته باشد.
یادآور می شود انصارالله عبد ربه منصور هادی و معاونش علی محسن الاحمر را به فساد مالی متهم کرده و مخالف بازگشت هادی به قدرت است.
به گزارش "رویترز"، طرف های درگیر در بحران یمن تاکنون واکنشی نسبت به این پیشنهاد نشان نداده اند اما برخی از نمایندگان دولت هادی آن را تلاش برای "انجام کودتای مشروع" خواندند.

 

 

موضوع:
تحولات یمن (130)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک