20:52 19 سپتامبر 2018
سفیر ایران در روسیه: تحویل اس 400 به ما فعلا مطرح نیست

سفیر ایران در روسیه: تحویل اس 400 به ما فعلا مطرح نیست

© Sputnik / Sergei Kuznetsov
جهان
دریافت لینک کوتاه
2135

مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو در مصاحبه با خبرگزاری "ریا نووستی" اعلام کرد ایران قصد دارد به همکاری نظامی با روسیه از جمله در رابطه با انواعی از تسلیحات که حصول توافق با شورای امنیت سازمان ملل متحد را طلب می کند، ادامه دهد اما تحویل اس 400 به ایران فعلا مطرح نیست.

به گزارش اسپوتنیک، سفیر ایران ضمن بیان این مطلب خاطرنشان ساخت تهران به ادامه همکاری با روسیه در زمینه دفاعی و حتی گسترش و پیشبرد این همکاری علاقمند است. سنایی امیدوار است روسیه حتی آن انواع تسلیحات را که دریافت مجوز از شورای امنیت سازمان ملل متحد را طلب می کند، پس از دریافت چنین مجوزی به ایران تحویل دهد چون طبق تصمیمات گرفته شده درباره برنامه هسته ای ایران فروش انواع مختلف اسلحه به ایران ممنوع نیست و فقط باید برای آن مجوز شورای امنیت سازمان ملل متحد صادر شود. سفیر ایران ابراز امیدواری کرد همکاری بین نهاد های مربوطه ایران و روسیه به چنان سطحی ارتقا یابد که طرفین درباره فروش حجم بزرگ تسلیحات روسیه به تهران به توافق رسیده و سپس باهم برای دریافت مجوز چنین معاملاتی به شورای امنیت سازمان ملل متحد مراجعه کنند.

مرتبط:

پیام دکتر سنایی به مراسم رونمایی از تندیس شاعر ایرانی عمر خیام
سخنرانی دکتر سنایی در کنفرانس علمی لیخاچف
دکتر سنایی: روابط ایران و روسیه باید از سطح دولتی به سطح مردم گسترش بیش تری یابد
دیدار مهدی سنایی با دستیار علمی و فناوری رئیس جمهور روسیه
سخنرانی دکتر مهدی سنایی در کنفرانس ایران پس از لغو تحریم ها و چشم اندازهای آن برای محافل تجاری روسیه
دکتر سنایی در کنفرانس همکاری ایران و روسیه در شرایط نوین ژیوپلتیک: تاکید برنقش ارزنده متفکران و اندیشمندان در توسعه تعاملات راهبردی و استراتژیک
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک