01:39 20 مارس 2018
  روسیه در دوره رونق کشاورزی به سر می برد

  روسیه خواهان افزایش صادرات غیرنفتی به الجزایر، ایران و مصر است

  © Sputnik/ Vitaliy Timkiv
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 102

  پروژه اقتصادی "بردار شرقی" در روسیه اعلام نمود: روسیه خواهان افزایش صادرات غیرنفتی به الجزایر، ایران و مصر می باشد. به گزارش تحلیل تازه در مرکز صادرات روسیه، از آغاز امسال تقاضای کالاهای غیرنفتی کاهش می یابد.

  بیشترین کاهش صادرات مختص به فلزات گرانبها و مواد شیمیایی بوده است. شرکای روسیه چون: هلند، آلمان و قزاقستان خرید محصولات سنتی تجاری خود را از روسیه کاهش دادند، اما  علاقه به خرید کالاهای روسی از سوی ایران، الجزایر و مصر افزایش یافته است.

  راشا تودی در خصوص تغیر جهت بازار روسیه به سمت شرق گزارشی تهیه نموده است. بزرگترین خریدار کالاهای غیرنفتی روسیه کشورهای آفریقای شمالی و آسیا می باشند. در نتیجه، افزایش صادرات به الجزایر به رکورد 245 درصد، ایران 63 درصد و مصر به 13 درصد رسید، صادرات به چین نیز به میزان 2 درصد افزایش یافت. محصولاتی چون پلاتین، ذرت، گندم و روغن آفتابگردان در صدر کالاهای صادراتی به خارج می باشند.

  والری میرینف در این زمینه می گوید: "کاهش فعالیت سرمایه گذاری در اقتصاد روسیه از سال 2012، و همچنین تنش های ژئوپولیتیک و تحریم ها بر خریدارهای سابق ما تاثیر خود را بر جای گذاشت". به نقل از ایشان، الجزیره، ایران و مصر در حال افزایش همکاری با کشورهای توسعه یافته  در جهت استحکام ارتباطات خود با آسیا می باشند، در عین حال روابط خود با اروپا را حفظ نموده اند. 

  مرتبط:

  پوتین گرایش های مثبت در اقتصاد روسیه را متذکر شد
  همایش بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ، انگیزه ای برای ارتباطات اقتصادی ایران و روسیه
  پوتین: اقتصاد روسیه وارد مسیر رشد می شود
  رئیس دفتر روحانی: ایران آماده سرمایه گذاری در اقتصاد روسیه است
  برچسب:
  مصر, الجزایر, روسیه, ایران
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک