09:30 23 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 102

پروژه اقتصادی "بردار شرقی" در روسیه اعلام نمود: روسیه خواهان افزایش صادرات غیرنفتی به الجزایر، ایران و مصر می باشد. به گزارش تحلیل تازه در مرکز صادرات روسیه، از آغاز امسال تقاضای کالاهای غیرنفتی کاهش می یابد.

بیشترین کاهش صادرات مختص به فلزات گرانبها و مواد شیمیایی بوده است. شرکای روسیه چون: هلند، آلمان و قزاقستان خرید محصولات سنتی تجاری خود را از روسیه کاهش دادند، اما  علاقه به خرید کالاهای روسی از سوی ایران، الجزایر و مصر افزایش یافته است.

راشا تودی در خصوص تغیر جهت بازار روسیه به سمت شرق گزارشی تهیه نموده است. بزرگترین خریدار کالاهای غیرنفتی روسیه کشورهای آفریقای شمالی و آسیا می باشند. در نتیجه، افزایش صادرات به الجزایر به رکورد 245 درصد، ایران 63 درصد و مصر به 13 درصد رسید، صادرات به چین نیز به میزان 2 درصد افزایش یافت. محصولاتی چون پلاتین، ذرت، گندم و روغن آفتابگردان در صدر کالاهای صادراتی به خارج می باشند.

والری میرینف در این زمینه می گوید: "کاهش فعالیت سرمایه گذاری در اقتصاد روسیه از سال 2012، و همچنین تنش های ژئوپولیتیک و تحریم ها بر خریدارهای سابق ما تاثیر خود را بر جای گذاشت". به نقل از ایشان، الجزیره، ایران و مصر در حال افزایش همکاری با کشورهای توسعه یافته  در جهت استحکام ارتباطات خود با آسیا می باشند، در عین حال روابط خود با اروپا را حفظ نموده اند. 

مرتبط:

پوتین گرایش های مثبت در اقتصاد روسیه را متذکر شد
همایش بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ، انگیزه ای برای ارتباطات اقتصادی ایران و روسیه
پوتین: اقتصاد روسیه وارد مسیر رشد می شود
رئیس دفتر روحانی: ایران آماده سرمایه گذاری در اقتصاد روسیه است
برچسب:
ایران, روسیه, الجزایر, مصر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک