00:30 27 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه اظهار نمود، روسیه می داند حمله به کاروان حامل کمک های بشر دوستانه در سوریه ، کار یک سازمان تروریستی بوده است.

پوتین در سخنرانی خود در مجمع سرمایه گذاری بانک  "و ت ب" —  "!Russia is calling" اظهار نمود: "ما همه چیز را می بینیم — اتهامات بزرگ بر علیه روسیه در تمامی جنایات و اقدامات را می بینیم. حمله به کاوران کمک های بشر دوستانه صورت گرفته است. ما نیز اطلاع داریم چه کسی به کامیون های امدادی حمله نموده است. کار یک سازمان تروریستی بوده است. ما همه چيز را می دانیم، آمریکایی ها نیز می دانند، اما آنها ترجیح می دهند که خود را به راه دیگری بزنند، و نوک اتهامات را به سوی روسیه برگردانند. این کار فایده ای ندارد".

شایان ذکر است، در عصر 20 سپتامبر، کاروان کمک های امدادی سازمان ملل بشر در منطقه شمال غربی حلب مورد حمله قرار گرفت. این کاروان شامل 31 کامیون و حامل کمک هاي امدادي برای 78 هزار آوراه جنگی بود. طبق اطلاعات کمیته بین المللی صلیب سرخ، در این حمله 18 کامیون نابود گردید، و در اين ميان بیش از 20 شهروند عادی، از جمله مدیر صلیب سرخ سوریه در منطقه "اوروم الکبری" و 8 راننده کامیون فوت نمودند. 

مرتبط:

آمریکا ادعای صحنه سازی بمباران کاروان کمک های انسانی در سوریه را رد کرد
گروه بین المللی حمایت از سوريه، بمباران کاروان حامل کمک های بشر دوستانه متعلق به سازمان ملل متحد را صحنه سازی خواند
ارائه ویدئوی حرکت کاروان کمک های انسانی در سوریه از سوی وزارت دفاع روسیه
لاوروف احتمال حمله هوایی سوریه به کاروان کمک های انسانی را رد کرد
دبیرکل سازمان ملل به خاطر بمباران کاروان کمک های انسانی در سوریه خشمگین است
تکذیب خبر بمباران کاروان سازمان ملل در حومه حلب توسط هواپیماهای روسیه و سوریه
برچسب:
سوریه, روسیه, سازمان ملل متحد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک