03:27 12 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60

دانشمندان موفق به کشف این موضوع شدند که چرا پرندگان با یکدیگر برخورد نمی کنند: به نقل از خبرگزاری "ایندیپندنت"، آنها به هنگام نزدیکی با پرنده دیگر در حال پرواز، خود را کمی به سمت راست منحرف می کنند.

پروفسور ماندیام سرینواسان از دانشگاه کوئینزلند استرالیا، در این خصوص می گوید: "پرندگان به احتمال زیاد، فشار افزایشی را احساس می کنند، سپس بهترین راه و قانون استراتژی پرواز را انتخاب می کنند، تا خطر برخورد به یکدیگر را به حداقل برسانند".
به گفته این پرنده شناس، مطالعات پیشین بر روی پرواز پرندگان، پیش از این چنین رفتاری از پرندگان را ثبت نکرده بود. وی افزود: "مطابق با شبیه سازی های انجام شده، پرندگان همواره به سمت راست منحرف می شوند، و گاهأ ارتفاع خود را تغییر می دهند".
این آزمایش بر روی چند جفت مرغ عشق انجام گرفت، آنها می بایست از انتهای یک تونل و در دو جهت مخالف به سمت یکدیگر پرواز کنند، در این بین همزمان از مسیر پرواز آنها فیلم برداری گردید. در بیش از 100 پرواز از 10 نوع مختلف پرنده، حتی یک "تصادف و یا برخورد" گزارش نگردید.
بدین ترتیب از این ویژگی پرندگان می توان در ساخت هواپیماهای بدون سرنشین نیز استفاده نمود، در سالهای اخیر بر تعداد این هواپیماهای بدون سرنشین افزوده شده است. فضای آسمان هر روز "تنگ تر" می شود، این بدان معنا است که ما نیاز فوری به سیستم های اتوماتیک برای "پهپاد / پرنده هدایت پذیر از دور" یا "هواپیمای با سرنشین" داریم.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک