18:39 16 فوریه 2019
مقام نیجریه‌ای خواستار تعطیل سفارت ایران در این کشور شد

مقام نیجریه‌ای خواستار تعطیل سفارت ایران در این کشور شد

© AP Photo / Sunday Alamba
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 37

آلفونوس اوکه‌مه، مدیرعامل شبکه صلح نیجریه خواستار تعطیل سفارت ایران در ابوجا شده و از نهاد های امنیتی نیجریه درخواست کرد سفیر سابق جمهوری اسلامی را به دلیل دخالت در امور داخلی این کشور تحت تعقیب قرار دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری"فارس"، آلفونوس اوکه‌مه در بیانیه‌ای سعید کوزه‌چی، سفیر پیشین ایران در نیجریه را به دامن زدن به خشونت‌ها در این کشور متهم کرده و ادعا کرد او باعث شد اعضای جنبش اسلامی نیجریه در دسامبر سال 2015 با ارتش این کشور درگیر شوند.
وی از دستگاه‌های امنیتی اطلاعاتی نیجریه خواست این مسئله را بررسی کرده و ضمن تلاش برای تحت تعقیب قرار دادن کوزه‌چی، سفارت ایران در پایتخت نیجریه را تعطیل کند.
وبگاه "میجریه نیوز" مدعی شد بازگردانده شدن کوزه‌چی از نیجریه و جایگزینی او با «مرتضی رحیمی زرچی» نشان دهنده استیصال «حسن روحانی» از تلاش جمهوری اسلامی برای زیرنظر گرفتن نیجریه است.
این وبگاه نوشت: «مردم نیجریه بیشتر از این نمی‌خواهند ارتباط رسمی با ایران و سفارت این کشور در ابوجا داشته باشند. سفارت ایران باید تعطیل شده و ارتباطات دیپلماتیک آتی با ایران باید متوقف شود. زیرا اگر کوزه‌چی بنزین روی آتش ریخت، خلف او نیز می‌تواند چنین کاری کند».
در حالی که رسانه‌های متعددی اذعان می‌کنند آمریکا و کشورهای غربی عامل بوجود آمدن گروه تروریستی داعش هستند اما نیجریه نیوز در ادعایی ایران را به تاسیس داعش و تروریسم جهانی متهم کرد.

 

 

مرتبط:

صندوق بین المللی پول از تاثیر مثبت برجام بر افزایش تولید ناخالص ایران سخن گفت
آلمان و چین 400 میلیون یورو برای ساخت لکوموتیو در ایران اختصاص دادند
درگیری سپاه پاسداران با تروریست ها در منطقه مرزی کرمانشاه ایران
تعاملات ناسا با سازمان فضایی ایران
کارت سوخت با دستور رئیس‌جمهور ایران حذف شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک