07:26 16 فوریه 2019
Kirobo Mini robot

ربات- کودک ژاپنی

© REUTERS / Kim Kyung-Hoon
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

در ژاپن یک کودک رباتی ساخته شد.

 به نوشته « گاردین»  رباتی به نام  Kirobo Mini  توسط متخصصان  شرکت  « تویوتا موتور»  ساخته شده است. قد آن در حالت نشسته 10 سانتیمتر است  و از هوش مصنوعی در سطح یک  کودک 5 ساله برخوردار است و مجهز به دوربین ویدئو و دستگاه صوتی  است.

 با کمک دوربین، ربات می تواند به شناسایی حالت چهره  مخاطب بپردازد  و  با کمک این اطلاعات  پاسخ  مناسب را انتخاب کند و به تفسیر ژست  و  سخنان عادی بپردازد. ربات به وسیله دستگاه صوتی صدای بچه را درمی آورد. ربات نشسته  می تواند مثل یک بچه آهسته تکان بخورد و پلک های خود را باز و بسته کند.

طراحان این ربات  معتقدند که اشتباهات در حرف زدن  و حرکات نا مطمئن آن « یک ارتباط  حسی خاص» بین  ربات — کودک و « والدین» آن ایجاد خواهد کرد.

 علت ساخت ربات — کودک با کاهش شدید سطح زاد و ولد در کشور مرتبط است که طی 50 سال اخیر   تقریبا  یک میلیون  کودک در سال  است.  به عقیده طراحان، ربات — کودک میتواند  به زوج های  بدون بچه کمک کند  با مسائل روانی  کنار بیایند.

 قرار است « کیروبو مینی»  در سال 2017  در ژاپن وارد بازار شود. قیمت آن 390 دلار است. فعلا معلوم نیست در دیگر کشورها نیز به فروش خواهد رفت یا نه.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک