12:18 15 اوت 2018
علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران

ایران فهرستی از بد عهدی های آمریکا را به وزیران 5+1 ارائه داد

© AP Photo / Vahid Salemi
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 70

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد تهران در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل فهرستی از بد عهدی ها و و كارشكنی های آمریكا را به وزرای امور خارجه كشورهای عضو گروه ۵+۱ ارائه داده است.

به گزارش "اسپوتنیک" به نقل از خبرگزاری "ایرنا" علی شمخانی ضمن اعلام این مطلب عصرسه شنبه در درجمع خبرنگاران گفت: در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با توجه به دیدارهایی كه با وزرای خارجه كشورهای ۵ + ۱ صورت می گرفت، تصمیم براین شد كه فهرستی از بدعهدی ها، كارشكنی ها و لفاظی های آشكار و پنهان آمریكا علیه اجرای تعهدات برجام به اطلاع وزرای این كشورها ارائه شود و این كار انجام شد. وی ادامه داد: این فهرست شامل مسائل مختلفی مانند عدم فروش هواپیما، بحث صدور ویزا یا ارتباطات بانكی و مالی بود. شمخانی گفت: ما باید بدانیم كه با طرف بدعهدی رو به رو هستیم و همپالگی های اروپایی آمریكا نیز از او پیروی می كنند.
تهران و گروه"1+5" میانجیان بین المللی (روسیه، آمریکا، بریتانیا، چین ، فرانسه و آلمان) روز 14 ژوئیه سال 2015 در وین به توافق تاریخی درباره حل و فصل مساله هسته ای چندین ساله ایران رسیده و مذاکرات بسیار بغرنج آنها به تصویب برنامه جامع اقدامات مشترک (برجام) منجر گردید که قرار است اجرای آن باعث لغو کامل تحریم های اقتصادی و مالی شورای امنیت سازمان ملل ، آمریکا و اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی شود.

 

 

مرتبط:

تحویل نخستین بویینگ 737 به ایران پس از برجام
شروط 9گانه رهبر انقلاب ایران پیرامون برجام رعایت نشد/ آقایان از برخی خطوط قرمز هم عبور کرده‌اند
ترفندهای عربستان سعودی برای شکست برجام
نماینده مجلس ایران: روز ملی آتش زدن برجام دور نیست
روح برجام
تاکنون ایران هیچگونه کوتاهی در برجام انجام نداده
نمره برجام از نظر محمد جواد ظریف
اوضاع نفت کشور در سالگرد برجام
برجام نتوانست انتظارات مردم را برآورده سازد
هدیه کنگره آمریکا به مناسبت سالگرد برجام
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک