13:10 20 ژوئیه 2018
ماک کین سیاست اوباما در خاورمیانه را شکست کامل نامید

مک کین سیاست اوباما در خاورمیانه را "شکست کامل" نامید

© AP Photo / Matt York
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

جان ماک کین، رئیس جمهوری خواه با نفوذ کمیته امور نیروهای مسلح سنای آمریکا سیاست باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور در خاور میانه را "شکست کامل" نامید.

سناتور آمریکایی دیروز در نشست گفت و شنود در این کمیته خاطرنشان کرد تاریخ دانان در آینده حکم نهایی خود درباره سیاست اوباما در خاورمیانه را اعلام خواهند کرد اما به عقیده وی این سیاست کاملا شکست خورده است. ماک کین معتقد است در نتیجه اقدامات نسنجیده اوباما (دوره ریاست جمهوری وی در ژانویه 2017 به پایان می رسد) از جمله خروج نیروهای مسلح آمریکا چنان خلائی در خاور میانه به وجود آمد که بدترین نیروهای منطقه از جمله القاعده و داعش و همچنین رژیم ایران و دست نشاندگانش آنرا پر کردند.
مک کین اوباما را به تلاش برای رو برگرداندن از مسائل یکی از مهم ترین مناطق استراتژیک جهان متهم کرد. سناتور امریکایی خاطرنشان کرد هرج و مرج (در خاورمیانه) به چنان حدی رسیده که هیچ کشوری در آنجا نیست که "صحنه نبرد یا شرکت کننده دراین نبرد نباشد". سناتور آمریکایی معتقد است هم القاعده و هم گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) نفوذ خود در سراسر فضای غرب آفریقا تا جنوب آسیا گسترش داده اند.
رئیس کمیته امور نیروهای مسلح سنای آمریکا همچنین اعلام کرد اوباما تا به حال دارای دیدگاه واقع بینانه درباره چگونگی حل و فصل درگیری سوریه نیست.

مرتبط:

ماک کین: کشورهای اروپایی در جستجوی روش امتناع از تحریم ها علیه روسیه هستند
ماک کین خودداری از کمک تسلیحاتی به کییف را صفحه افتضاح آمیزی در تاریخ آمریکا خواند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک