19:40 15 دسامبر 2018
دوپینگ ورزشکاران آمریکایی با اجازه سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ

دوپینگ ورزشکاران آمریکایی با اجازه سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ

© AFP 2018 / Toshifumi Kitamura
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 54

هکرهایی که خود را گروه Fancy Bear می نامند ، از هک شدن سیستم های کامپیوتری سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ خبر دادند.

آنها همچنین اطلاع دادند، اسنادی یافته اند که دوپینگ ورزشکاران آمریکایی را ثابت می کند.
مشخص شد که ورزشکار ژیمناستیک با نام سیمونا بایلز و خواهران تنیس باز ویلیامس از داروهای ممنوعه استفاده کرده اند. خشم کمیته ی بین المللی المپیک و فدراسیون بین المللی تنیس تنها این حقیقت را آشکار کرد که چنین اطلاعاتی افشا شده است.
ورزشکار آمریکایی سیمونا بایلز ، به دعوای دوپینگی جدید این طور عکس العمل نشان داد: برای من خجالت آور است.
به نظر می رسد که او از بچگی دچار یک بیماری خفیف یعنی اختلال در توجه و بیش فعالیست.

سیمونا بایلز گفت: " من به بیماری اختلال در توجه و بیش فعالی از کودکی مبتلا هستم و دارو می خورم. من همیشه طرفدار ورزش پاک بوده ام و از تمامی قوانین تبعیت کرده و این کار را می کنم ، برای آنکه بازی صادقانه برای ورزش و برای من خیلی مهم است."
بر اساس قوانین سازمان مبارزه با دوپینگ ، متیل فنیدات قدغن است. اما به نظر می رسد که برای آمریکایی ها اینطور نیست. دارویی که 11 اگوست در زمان بازی های المپیک در خون بایلز پیدا شده است. و او را به مسابقه راه داده اند. نتیجه اینکه مدال طلا در بخش انفرادی کسب شد. چند روز بعد دوباره نمونه مثبت هیچ گونه عکس العمل سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ را برنیانگیخت ویک طلای دیگر. در نتیجه بایلز 4 مدال برتر را با خود به خانه برد.
هکرهای Fancy Bear همچنین اسنادی در خصوص اجازه استفاده از مواد ممنوعه برای تنیس بازان سرن و وینوس ویلیامز منتشر کرده اند. هکر ها اطلاعات مربوط به نمونه مثبت دوپینگ ویلیامز ها را انتشار نداده اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک