15:42 17 دسامبر 2018
کره ماه در نتیجه یک سانحه فضایی از زمین کنده شده است

کره ماه در نتیجه یک سانحه فضایی از زمین کنده شده است

© AP Photo / Nick Ut
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 23

دانشمندان دانشگاه هاروارد دوباره یک نظریه غیر منتظره را مطرح کرده اند. آنها ادعا می کنند بالاخره توانسته اند "خاستگاه زمینی" کره ماه را ثابت کنند. دانشمندان آمریکایی می گویند قمر کره زمین چیزی جز تکه ای از آن نیست و در نتیجه برخورد دو جرم آسمانی به یکدیگر به وجود آمده است.

کون وان ، ستاره شناس آمریکایی در گفتگو با خبرنگاران خاطرنشان ساخت کره ماه در نتیجه برخورد زمین با سیارک ارفئوس یا تیا به وجود آمده است. این ستاره شناس همچنین متذکر شد در جریان تحقیقات دانشمندان معلوم گردید که کره ماه از عناصر و سنگ های مشابه کره زمین در دوره اولیه پیدایش آن تشکیل شده است.
صحبت های دانشمندان دراینباره که کره زمین فعلی و کره ماه فعلی ثمره یک سانحه فضایی هستند، 30 سال است که ادامه دارد. نکته اصلی مورد بحث شدت سانحه فضایی رخ داده است. به گفته کون وان، دو روایت درباره این سانحه فضایی وجود دارد. طبق روایت اول در نتیجه برخورد شدید سیارک تیا و زمین، پوسته کره زمین سوراخ و سیاره تیا کاملا ذوب شده و در نتیجه تعداد زیادی از سنگ های بزرگ از زمین کنده شده و در نهایت کره ماه را تشکیل داده اند. طبق روایت دوم برخورد سیارک تیا و زمین خفیف بوده و در نتیجه آن کره ماه بیشتر از سنگ های سیارک تیا تشکیل شده است.
در گذشته دانشمندان بیشتر از روایت دوم درباره چگونگی پیدایش ماه پیروی می کردند اما حالا دانشمندان دانشگاه هاروارد ادعا می کنند که روایت اول به حقیقت نزدیک تر است و حتی می گویند درست بودن آنرا ثابت کرده اند.

مرتبط:

فضانوردان کره شمالی برای فرود در ماه آماده می شوند
پایگاه روسیه در کره ماه
پایگاه روسیه در کره ماه چگونه خواهد بود؟
چین تاریخ اعزام فضانورد به کره ماه را اعلام کرد
زمان پیاده شدن فضانوردان روسیه در کره ماه اعلام شد
وجود آب در کره ماه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک