02:32 24 مارس 2018
  گام مهم ایران و قطر در راه گفتگوی سیاسی

  گام مهم ایران و قطر در راه گفتگوی سیاسی

  © AP Photo/ Presidency Office
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 30

  حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در گفتگوی تلفنی با امیر قطر تأکید کرد فقط با گفتگوی سیاسی می توان مسائل منطقه را حل و فصل کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی گفت:" مسایل منطقه باید توسط کشورهای منطقه و تنها از طریق مذاکره سیاسی، گفت و گو و مفاهمه، حل و فصل شوند".
  روحانی افزود:" افزود: جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد و تقویت این روند ، از هیچ تلاشی دریغ نمی کند و همگان باید در این عرصه بکوشند".
  شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز در این تماس تلفنی گفت: روابط ایران و قطر پیوسته روابطی تاریخی و صمیمانه بوده و ما همواره از گسترش و تعمیق همکاری میان دو کشور در همه عرصه ها استقبال می کنیم و به دنبال روابطی ویژه و متمایز با تهران هستیم.
  امیر قطر با اشاره به روابط ویژه و متمایز تهران و دوحه اظهارداشت: ما معتقدیم که از این روابط باید در جهت حل مسایل پیچیده و سخت منطقه استفاده کنیم. ایران دارای جایگاه و نقش ویژه ای در منطقه است که ایفای آن نقش در راستای منافع ما نیز هست.
  وی با تاکید بر ضرورت تقویت گفت و گو بین ایران و کشورهای جنوبی خلیج فارس، تصریح کرد: این گفت و گو بسیار مهم است چرا که مشکلات باید روی میز گفت و گو ، حل و فصل شوند و نه کسان دیگری بیایند و بخواهند آن را حل کنند.
  شیخ تمیم بن حمد آل ثانی درمورد ریشه های گسترش موج تروریسم و افراطی گری در منطقه نیز گفت: بی تردید تقویت ارتباطات و همکاریها میان کشورهای منطقه می تواند در جهت منافع مردم منطقه باشد که در مواجهه با تروریسم ، در شرایط سختی بسر می برند.

   

   

  مرتبط:

  روحانی دنیای اسلام را به اقدامات هماهنگ برای تنبیه دولت عربستان فرا خواند
  روحانی: مشکل با عربستان تنها در مسئله حج نیست/ عربستان با حمایت از تروریسم خون مردم بی گناه را می ریزد
  ساخت مستند زندگی نامه حسن روحانی
  پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در مقابل قطر در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک