15:27 22 ژانویه 2018
  آتش بس غیر رسمی بین طالبان و داعش در افغانستان

  آتش بس غیر رسمی بین طالبان و داعش در افغانستان

  © AP Photo/ Allauddin Khan
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 31

  جنبش افراطی " طالبان" و گروهک تروریستی " داعش" در افغانستان آتش بس غیر رسمی امضاء کردند و از چند ماه دیگر با هدف تقابل مشترک با ارتش افغانستان که تحت حمایت ایالات متحده آمریکاست ، همکاری خواهند کرد.

  روز یکشنبه روزنامه ی اینترنتی " وال استریت ژورنال " در این خصوص اطلاع داد.
  همانطور که در خبر این روزنامه آمده است ، تا همین اواخر داعش که در محدوده ی افغانستان از سال 2014 فعالیت خود را آغاز کرده است ، با طالبان برای بدست آوردن کنترل بر برخی مناطق مبارزات شدیدی را ترتیب داد. این روزنامه می نویسد: " سربازان افغانی و نیروهای تحت سرپرستی ائتلاف آمریکایی از این درگیری استفاده کرده و بلافاصله با حمله به شبه نظامیان در چندین جبهه با هدف محاصره آنها و گرفتن کنترل مناطق تصرف شده اقدام کردند. "

  در عین حال همانطور که روزنامه " وال استریت ژورنال " می نویسد ، با استناد به منابعی در بین مقامات افغانستان ، چند ماه پیش دو گروهک در سطح محلی چند توافق نامه غیر رسمی برای آتش بس و تمرکز نیروهای خود برای مبارزه با ارتش دولتی که تحت حمایت نیروی نظامی آمریکاست منعقد کرده اند.
  محمد زمان وزیری ، ژنرال نیروی مسلح افغانستان و فرمانده ارتش در بخش شرقی کشور گفت: آنها مبارزات خونینی را با " طالبان " داشتند. اما طی دو ماه اخیر با همدیگر نمی جنگند."

   

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک