11:18 18 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1101

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه اظهار کرد که ستون فقرات گروهک تروریستی داعش از افسران سابق صدام حسین تشکیل شده که بعد از حمله امریکا در سال 2003 کنار رفته بودند.

لاوروف در گفتگو با انجمن فلسطینی های ارتدوکس گفت: «ستون فقرات را افسران صدام حسین تشکیل می دهند که بعد از منحل شدن ارتش عراق به دست امریکایی ها و اشغال عراق در سال 2003، بیکار ماندند. امریکا ارتش و نیروهای امنیتی عراق را منحل کرد و با این حال افراد کارآزموده نظامی را بدون هیچ ابزاری برای ادامه حیات باقی گذاشت. امروز امریکا به این نتیجه رسیده است»
به گفته لاوروف، دعوت دروغین به تغییر رژیم از جمله در سوریه نشان می دهد که این افراد چندان هم از اوضاع دور نیستند و اگر افراد سودجو و بدخواه نباشند، دست کم یا از این کار لذت می برند و یا هدفشان نابودی کشور و منطقه و برباد دادن ارزوها به امید کسب منفعت است.
لاوروف همچنین می گوید که ریشه مشکلات امروز در ارتباط با داعش در نفرت بشری است. به رسمیت نشناختن حقوق سایرین برای انتخاب ارزشهای دینی و تلاش برای استفاده از احساسات مذهبی در راستای نفرت انگیزی نسبت به پیروان سایر ادیان نیز بر همین مساله گواهی می دهد.

برچسب:
داعش, سرگئی لاوروف, روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک