13:57 19 فوریه 2019
خبرنگار زن ایرانی: در میان قربانیان حمله تروریستی نیس، مسلمانان زیادی دیده می شدند

خبرنگار زن ایرانی: در میان قربانیان حمله تروریستی نیس، مسلمانان زیادی دیده می شدند

© REUTERS / Eric Gaillard
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

یک خبرنگار ایرانی ملقب به "مریم ویولت" که برای تفریح به فرانسه سفر کرده و از نزدیک شاهد این حادثه بود، به روزنامه "The Guardian" اعلام کرد که در میان کشته شدن، تعداد زیادی مسلمان دیده می شد.

به گفته ی او، بسیاری از قربانیان و مجروحین زن، حجاب اسلامی داشته و به زبان عربی صحبت می کردند. برای مثال، یک زن نام دختر خود را صدا می زد و خانواده ای نیز به دنبال مادر خود بودند.
مقامات فرانسوی تلاش برای تشخیص هویت قربانیان حادثه را ادامه می دهند. بدین منظور گروهی متخصص از پاریس نیز برای کمک به تعیین هر چه سریعتر هویت کشته شدگان به شهر نیس آمده اند.
اواخر پنجشبنه شب مصادف با 14 ژوئیه، مردم برای مشاهده ی جشن آتش بازی و پرتاب فشفشه به افتخار روز ملی فرانسه در مسیر کنار پلاژ شهر نیس جمع شده بودند که ناگهان یک خوردو سنگین مردم بی گناه را زیر گرفت. شاهدان عینی ماجرا می گویند که این کامیون حدودا 2 کیلومتر در این مسیر با سرعت بالا و حرکات زیگ زاگی، مردم را زیر چرخ های خود له کرد. گذشته از این، راننده ی کامیون به سمت مردم تیراندازی نیز می کرد. سرانجام این حادثه با تیراندازی پلیس به راننده و کشتن او پایان یافت. بر اساس آخرین اخبار دریافتی، شمار قربانیان این حادثه نزدیک به 85 نفر اعلام شده است.

مرتبط:

حمله تروریستی در شهر نیس فرانسه
ضربه تروریست ها به فرانسه
عملیات تخلیه فرودگاه نیس
حمله تروریستی نیس
کشته شدن عامل حمله تروریستی نیس (ویدیو)
پیام تلوزیونی پوتین به اولاند و مردم داغدار فرانسه در ارتباط با حادثه تروریستی نیس (ویدیو)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک