03:29 27 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، رهبر گروه تروریستی القاعده که هم اکنون در پاکستان مستقر می باشد به این نتیجه رسیده است که در پاکستان از سوی امریکا حملات زیادی به این گروه صورت می گیرد، به همین خاطر تصمیم جدید القاعده بر این است که محل استقرار گروه را تغییر دهد.

چند منبع خبری امریکا و اروپا نیز گفته اند که القاعده قصد دارد پایگاه خود را به سمت سوریه تغییر دهد. بیش از ده ها نماینده از فرماندهی القاعده راهی سوریه شده اند. این فرماندهان پایگاه جبهه النصره را به عنوان مقصد نهایی انتخاب کرده اند. این حرکت القاعده به معنای چرخش استراتژیک گروهک مذکور است که تا پیش از این اعتقادی به تشکل منطقه ای نداشتند.
جابجایی پایگاه القاعده فرصت های جدیدی را به این گروه می دهد و از این پس به راحتی می توانند در اروپا دست به خرابکاری و انفجار بزنند. القاعده می تواند شبه نظامیان لبنان، اردن، عراق و ترکیه را جذب کرده و از کمک های آنها بهره بگیرد. روزنامه نیویورک تایمز به نقل از چارلز لیستر کارشناس مسایل عرب می نویسد که جابجایی فرماندهی به سمت سوریه شبه نظامیان را ثابت قدم کرده و افرادی که طرفدار دکترین سنتی شاخه تسنن و مخالف افراط گرایی داعش هستند را به این گروه جذب می کند. تشکیل پایگاه جدید در سوریه منجر به درگیری آنها با داعش می شود. تعداد اعضای گروه داعش در حدود 19 تا 25 هزار نفر است، حال آنکه اعضای القاعده بیش از 10 هزار نفر نیست.

برچسب:
سوریه, القاعده
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک