12:36 23 سپتامبر 2018
نگرانی دی‌کاپریو برای دریاچه ارومیه

نگرانی دی‌کاپریو برای دریاچه ارومیه

© REUTERS / Lucas Jackson
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 123

لئوناردو دی کاپریو، بازیگر مشهور هالیوودی و فعال محیط زیست، در صفحه رسمی اینستاگرام خود، پستی در رابطه با خشک شدن دریاچه ارومیه به اشتراک گذاشت که با استقبال بسیار زیاد کاربران ایرانی مواجه شد.

لئوناردو دی کاپریو، بازیگر مشهور هالیوودی و فعال محیط زیست، در صفحه رسمی اینستاگرام خود، پستی در رابطه با خشک شدن دریاچه ی ارومیه به اشتراک گذاشت.

به گزارش «تابناک»، در پی ادامه بحران زیست محیطی و کاهش بارندگی سطح دریاجه ارومیه کاهش یافته و نگرانی های جدی را برای مسئولین و مردم به وجودآورده است.


لئوناردو دی کاپریو، بازیگر مشهور هالیوودی و فعال محیط زیست، در صفحه رسمی اینستاگرام خود به نقل از کانال هواشناسی، پستی در رابطه با خشک شدن دریاچه ارومیه منتشر کرد و درباره آن نوشت:

«لنگرگاهی ویران از دریاچه ارومیه در شمال غربی ایران که روزگاری بزرگترین دریاچه نمک خاورمیانه بود و به دلیل تغییرات آب و هوایی، ساختن سد و کاهش بارش باران، حال تنها پنج درصد آن را آب تشکیل می‌دهد.»

دی کاپریو که به تازگی طلسم شکسته و جایزه مشهور دنیای سینما، اسکار را برده، در ادامه علاقمندان به مسائل زیست محیطی در صفحه خود را به خواندن رباره دریاچه ارومیه و شرایط آن در سایت جهانی آب و هوا دعوت کرده و نام عکسا را هم به پست خود سنجاق نموده است؛ خانم «سولماز دریانی»

 

 

مرتبط:

دی کاپریو اسکار یاکوتیای روسیه را در اینستاگرام نشان داد
دی کاپریو از جمهوری یاکوتیا روسیه اسکار گرفت (ویدیو)
لئوناردو دى كاپريو اسكار خود را در رستوران جا گذاشت
اسکار ملی روسیه برای دی کاپریو ارسال می شود
لئوناردو دی کاپریو برنده اسکار شد (ویدیو)
شروع دوباره قایقرانی در دریاچه ارومیه، پس از ۴ سال
رهاسازی 75 میلیون مترمکعب از آب سد مهاباد به سمت دریاچه ارومیه
بازگشت فلامینگو به دریاچه ارومیه بعد از 28 سال
کانال " خزر – خلیج فارس" نباید سرنوشت دریاچه ارومیه را تکرار کند
برچسب:
آمریکا, ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک