16:27 21 ژانویه 2018
  استقبال شورای امنیت و رهبران اروپایی از خروج نیروهای روسیه از سوریه

  استقبال شورای امنیت و رهبران اروپایی از خروج نیروهای روسیه از سوریه

  © AFP 2018/ Don Emmert
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  152

  شورای امنیت سازمان ملل متحد از تصمیم گرفته شده درباره خروج بخش اعظم نیروهای روسیه از سوریه استقبال کرد.

  اسماعیل گاسپار مارتینز، نماینده دائم آنگولا در سازمان ملل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد این تصمیم را اقدام مثبت نامیده و گفت:" این در نتیجه همکاری خوب آمریکا و روسیه امکان پذیر شد". وی تاکید کرد در نتیجه این اقدام ممکن است درگیری سوریه می تواند "در مسیر دیگری" حرکت کند.

  علاوه بر این طوری که ویتالی چورکین، نماینده دائم روسی در سازمان ملل اعلام کرد اعضای شورای امنیت خاطرنشان کردند این تصمیم "پیروی عمیق روسیه از روند سیاسی را نشان می دهد". دیپلمات روسی همچنین تاکید نمود روسیه به رساندن کمک های انسانی به مردم سوریه ادامه خواهد داد.

  فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا در صفحه خود در شبکه توییتر اعلام کرد خروج نیروهای روسیه دارای پیامد های مثبتی خواهد بود. وی نوشت:"اگر اقدامات روسیه بخش از پیروی واقعی از تغییرات سیاسی  قطع عملیات جنگی باشد، مثبت خواهند بود".

   

  فرانک والتراشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان اعلام کرد خروج روسیه از سوریه نشانه مثبت اول در روند حل و فصل مسئله سوریه است. وزیر خارجه آلمانخاطرنشان ساخت احتمالا این اقدام فشار بر بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه را تشدید کرده و امکان آغاز گفتگوی سیاسی جدی دمشق در چارچوب مذاکرات ژنو را به وجود خواهد آورد".

  مرتبط:

  رسانه: بیانیه پوتین درباره خروج نیروها از سوریه واشینگتن را غافلگیر کرد
  پرسنل فنی پایگاه هوایی در سوریه هواپیما ها را برای پرواز به روسیه آماده می کنند
  پوتین دستور خروج نیروهای روسیه از سوریه را داد
  برچسب:
  روسیه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک