00:13 18 فوریه 2019
لندن در صورت عدم اجرای تصمیم ملل متحد درباره آسانژ به اعتبار این سازمان لطمه  خواهد زد

لندن در صورت عدم اجرای تصمیم ملل متحد درباره آسانژ به اعتبار این سازمان لطمه خواهد زد

© Sputnik / Vladimir Pesnya
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

احتمالا جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس تا ظهر 5 فوریه سفارت اکوادر در لندن را ترک خواهد کرد. حالا همه چیز وابسته به تصمیم کارگروه سازمان ملل در زمینه بازداشت های خودسرانه که روز جمعه اعلام می شود.

شبکه تلویزیونی"راشا تودی" از کریستین هرافنسون، سخنگوی رسمی ویکی لیکس درخواست کرد این وضع را مورد تفسیر قرار دهد. سخنگوی رسمی ویکی لیکس خاطرنشان کرد این نگرانی وجود دارد که لندن از تصمیم سازمان ملل درباره جولیان آسانژ پیروی نکند چون این تصمیم از لحاظ حقوقی لازم الاجرا نیست. کریستین هرافنسون گفت:" اینکه یک دولت غربی هوادار دفاع از حقوق بشر در حرف به اعتبار کارگروه سازمان ملل در زمینه بازداشت های خودسرانه که وسیله بسیار مهمی برای دفاع از حقوق بشر است، صرفا غیر قابل تصور است".
سخنگوی رسمی ویکی لیکس خاطرنشان ساخت خوش بین است و منتظر تصمیم کارگروه سازمان ملل خواهد ماند و اضافه کرد:" ما با وجود اینکه همه چیز به خوبی به پیش می رود، برای ابراز خوشحالی عجله نمی کنیم". 
پیشتر شبکه تلویزیونی"راشا تودی" همچنین با ملیندا تایلور، وکیل مدافع جولیان آسانژ گفتگو کرده بود. خانم تایلور معتقد است که بریتانیا و سوئد باید تصمیم کارگروه سازمان ملل در زمینه بازداشت های خودسرانه را اجرا کنند. 

مرتبط:

به عقیده آسانژ داعش شش ماه بعد از حالت شبه دولت خارج خواهد شد
اسکاتلندیارد نظارت شبانه روزی جولیان آسانژ در سفارت اکوادور را لغو کرد
مجسمه های اسنودن و آسانژ
آسانژ: تکنولوژی جاسوسی در امریکا دایما رو به رشد است
احتمال بازپرسی سوئد از جولیان آسانژ در سفارت اکوادور در لندن
امکان واگذاری پناهندگی به اسنودن و آسانژ در فرانسه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک