09:35 22 فوریه 2019
مجله امریکایی: قدرت موشک های روسی اس 500 امریکایی ها را می ترساند

مجله امریکایی: قدرت موشک های روسی اس 500 امریکایی ها را می ترساند

© Sputnik / Artyom Zhitnyov
جهان
دریافت لینک کوتاه
15816

مجله امریکایی "نشنال اینترست"می نویسد ممکن است ارتش روسیه تا سال 2020 میلادی به سامانه موشکی پدافند هوایی اس 500 موسوم به "پرومتی" مسلح شود که ساخت شرکت روسی "آلماز اینتی" است.

انتظار می رود اس 500 از لحاظ قدرت از سامانه موشکی پدافند هوایی اس 400 که نیروی هوا ـ فضای روسیه در سوریه از آن استفاده می کند، برتر باشد. این سیستم می تواند بطور همزمان تا ده موشک بالستیکی مافوق صوت را کشف کرده و همچنین موشک های عملیاتی ـ تاکتیکی را نابود سازد. علاوه بر این اس 500 بطور بالقوه قادر است موشک ها را در فضای کیهانی نزدیک رهگیری کند.
"نشنال اینترست" در دنباله می نویسد قرار است سامانه اس 500 به همراه اس 300 و اس 400 بخشی از سیستم متحده دفاع موشکی روسیه شود.

مجله امریکایی در پایان می نویسد:" یکی از مقامات صنعتی امریکا گفت مجموعه صنایع نظامی روسیه که پس از فروپاشی اتحاد شوروی به شدت آسیب دیده بود، توانست به شکل غیر قابل درکی به ساخت سامانه های پیشرفته دفاع موشکی ادامه داده و از انحطاط این صنعت جلوگیری کند. در ماهیت این امر این تسلیحات پرقدرت از آب در آمده و بسیاری از مقامات نظامی آمریکا به خاطر مشکلاتی که اس 500 می تواند برای جنگنده های باصطلاح نامرئی اف 22 و اف 35 به وجود اورد، نگران شده اند".

مرتبط:

استقرار اس 400 در سوریه امنیت نظامیان سوری و روسی را تامین می کند
دولت هند 5 سامانه اس 400 از روسیه می خرد
آغاز نگهبانی رزمی سامانه های دفاع موشکی اس 400 در شمال غربی روسیه
اس – 400؛ پیروزی بزرگ روسیه و چین در معامله نظامی
سوریه، قبرس، اسرائیل و جنوب ترکیه تحت پوشش سامانه های پدافند هوایی روسیه (ویدیو)
برچسب:
تکنولوژی نظامی, آمریکا, روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک