00:01 18 مارس 2018
  ریس کمیته بین الملل دومای روسیه :نمی توان غیر از منافع بلند مدت و استراتژیک بین ایران و روسیه تصور دیگری داشت

  ریس کمیته بین الملل دومای روسیه :نمی توان غیر از منافع بلند مدت و استراتژیک بین ایران و روسیه تصور دیگری داشت

  © Sputnik/ Vladimir Fedorenko
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 30

  به گزارش بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، پوشکوف رییس کمیته بین الملل دومای روسیه که روز سه شنبه 13 بهمن در محل دوما با دکتر ولایتی و هییت همراه دیدار کرد ضمن خوش امد گویی گفت :روابط دو کشور ایران و روسیه به دلیل منافع مشترک فراوان بلند مدت و راهبردی است.

  پوشکوف همچنین گفت: حتی تصورش برای من سخت است که کدام یک از منافع روسیه و ایران می تواند در جهت منافع مشترک نباشد و نمی توان عیر از منافع بلند مدت و استراتژیک بین ایران و روسیه تصور دیگری داشت.
  در این دیدار که اعصا کمیته بین الملل دوما نیز حصور داشتند گفت:آمریکایی ها در تلاش هستند ساختارهای منطقه را برهم بزنند و ثبات منطقه خاورمیانه را برهم بزنند و و تحت نفود خودشان در بیاورند و نفود خود را فراتر از مرزهای خود ببرند و با دخالت ها مانند انچه در راه انداختن انقلاب های رنگی مشاهده نمودیم صلح و ثبات را برهم می زنند.
  وی به موصوعات مرتبط با سوریه هم اشاره و تصریح کرد:تناقضات با امریکایی ها و اشتراک منافع روسیه و ایران را در مرکز ثقل آن در سوریه می توان مشاهده نمود که دیدگاه های مشترک فراوانی بین ایران و روسیه در این خصوص وجود دارد.
  وی در ادامه به برخی از موضوعات و علاقه مندی ها در روابط دو جانبه نیز پرداخت و دکتر ولایتی نیز در خصوص همکاری ها ی دو جانبه و منطقه ای و بین المللی مطالبی را مطرح نمود.
  دکتر سنایی سفیر ایران در روسیه ،دکتر فروزش و ملایک معاونین مرکز تحقیقات استراتژیک،چگنی زاده استاد دانشگاه و شوری کارشناس روسیه نیز در این جلسه حضور داشته و نظرات خود را بیان نمودند.

  مرتبط:

  دیدار دکتر ولایتی با اعضا کمیته بین الملل دومای روسیه
  ولایتی مبارزه با تروریسم و حل مسئله سوریه را با مقام روسی مورد بحث قرار داد
  دکتر ولایتی در دیدار نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور سوریه: تبادل همه جانبه و گسترده در تمامی زمینه ها
  در سفر رسمی دکتر ولایتی به روسیه و دیدار با مقامات عالی: در خصوص روابط دو جانبه و منطقه ای تبادل نظر می کند
  ولایتی اوائل فوریه به روسیه می آید
  برچسب:
  ایران, روسیه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک