01:13 17 دسامبر 2018
ورود تعداد بی سابقه کودکان متاهل پناهجو به سوئد

ورود تعداد بی سابقه کودکان متاهل پناهجو به سوئد

© AFP 2018 / Aris Messinis
جهان
دریافت لینک کوتاه
بحران بزرگ پناه‌جویی و مهاجرت در اروپا (86)
0 22

پائیز امسال تعداد بی سابقه ای از کودکان پناهجوی متاهل وارد سوئد شده اند. به گزارش رادیو سوئد، تعداد چنین کودکانی در شش منطقه این کشور تقریبا 70 نفر است.

اگرچه ازدواج افراد نابالغ طبق قوانین سوئد ممنوع است، مقامات تعدادی از شهرها و استان های سوئد از جمله استکهلم در تعدادی از موارد اجازه زندگی مشترک را به زن و شوهران نابالغ داده اند.
Liselotte Tronders ،کارمند اداره امور اجتماعی استکهلم اظهار داشت اکثریت دختران شوهردار 15 تا 17 سال دارند اما در بین آنها دختران 14 ـ 13 ساله نیز دیده می شوند.
وقتی دختر نابالغ می گوید متاهل است اداره امور اجتماعی باید موضوع را بررسی کرده و در اینباره تصمیم بگیرد که این دختر باید با شوهرش زندگی کند یا نه و در این حالت اداره امور اجتماعی در وضع دشواری قرار می گیرد.
5 منطقه از شش منطقه ای که خبرنگاران با آنها گفتگو کردند، اعلام نمودند که اگر دختربچه 15 ساله به بالا باشد و بخواهد با شوهرش زندگی کند، معمولا این اجازه را به وی می دهند.
وضع در شهر گوتبورک فرق می کند. اگر زن یا شوهر کمتر از 18 سال داشته باشد، در آنجا ترجیح می دهند آنها را از یکدیگر جدا کنند. به عقیده کارمندان اداره امور اجتماعی این منطقه، ممکن است دختران نابالغ را به زور شوهر داده باشند و آنها بترسند این مطلب را به مقامات سوئد بگویند.

موضوع:
بحران بزرگ پناه‌جویی و مهاجرت در اروپا (86)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک