16:20 17 دسامبر 2018
زن مسلمان در لندن

حمله به مسلمانان در بریتانیا

© AFP 2018 / Nicolas Asfouri
جهان
دریافت لینک کوتاه
425

به من تف انداختند و ناسزا گفتند.

اسلام هراسی در بریتانیا دیگر باعث تعجب نمی شود.  چنین مواردی  در جلوی چشم همگان بروز می کند  و مبدل به یک پدیده  عادی می شود.

پس از عملیات تروریستی در پاریس  حملات به مسلمانان بیشتر شده است.  ترس  مذهبی شدت گرفته است.  درجه تنفر و  بی اعتمادی بالا می رود.

 سازمان بریتانیایی « تِل ماما»  که به جمع آوری اطلاعات در باره موارد حمله به مسلمانان می پردازد اعلام کرد که پس از  تراژدی پاریس  تعداد حملات به  مسلمان در انگلیس افزایش 275 درصدی داشته است.  اغلب زنان  قربانی این نوع جنایات می شوند، زیرا  آنها را به دلیل  حجابشان براحتی می توان  تشخیص داد.  همانا زنان مسلمان  نفرت زیاد را موجب می شوند.

یکی از قربانیان  اسلام هراسی موافقت کرد در صورت عدم افشای نامش با خبرنگار  « ار.تی»  به گفتگو بنشیند.  او 33 سال  و سه فرزند دارد.  9 سال است که در بریتانیا زندگی می کند.  به گفته او، وضعیت شهر کوچکی که او در آنجا ساکن است  پس از عملیات تروریستی در پاریس وخیم شده است.  او تعریف کرد که چندی پیش چند مرد به او  حمله کردند.

« آنها به من تف انداختند و ناسزا گفتند.  گفتند اگر به پلیس خبر بدهم  مرا خواهند کشت. مرا « زن مسلمان فلان — فلان نامیدند». بعد چند بار با مشت  به سر و سینه ام  کوبیدند.  من بیهوش شدم».

اکنون این زن دوره توانبخشی را می گذراند و  پرونده  حمله به او در دادگاه رسیدگی خواهد شد.

« خیلی تحقیر آمیز است وقتی بی دلیل  افرادی توی خیابان به آدم حمله می کنند.  آنها از حجاب ما  و اینکه ما صورت خود را می پوشانیم متنفر هستند.  آنها نمی خواهند که ما در بریتانیا زندگی کنیم.

برای مسلمانان  دوره سختی فرا رسیده است.  خیلی وحشتناک است.  به نظر من اکنون دوره گذار است.  اما  شعله های نفرت را نمی توان  براحتی خاموش کرد.  زمان لازم است.  در زمینه حوادث سوریه  و دیگر مسائل ، کنترل این وضعیت فوق العاده دشوار خواهد بود».

خبرنگار « ار.تی» با  معصومه رحیمی پزشک و بلوگر به گفتگو نشست. او در  بریتانیا متولد و بزرگ شده است.  او گله کرد که رفتن به خیابان در  وطنش  سخت شده است.

« تا کنون وضع به این دشواری  نبود. من از این موضوع  خشمگین هستم که تروریست ها  توانستند  اهالی بریتانیا را بترسانند و بین آنها تفرقه بیاندازند. آدم حتی در خانه خود احساس  امنیت نمی کند.  ما همه از این  وضع در عذاب هستیم».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک