17:19 25 فوریه 2018
  سیاستمدار ترک پس از مصاحبه به راشا تودی به خیانت به کشور متهم شد

  سیاستمدار ترک پس از مصاحبه با "راشا تودی" به خیانت به کشور متهم شد

  © Fotolia/ Chubako
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  1174

  دادستانی ترکیه علیه ارن اردم، نماینده پارلمان از طرف حزب جمهوری خواه خلق را به خیانت به کشورمتهم کرده و برای وی پرونده کیفری تشکیل داده و فردا نمایندگان پارلمان ترکیه درباره سلب مصونیت از وی رای گیری خواهند کرد.

  به گزارش نشریه صباح، دادستانی آنکارا پس از مصاحبه ارن اردم ، نماینده پارلمان این کشور با شبکه تلویزیونی "راشا تودی" که در آن گفت داعشی ها در سال 2013 مقدار زیادی گاز سارین از ترکیه دریافت کرده اند، تحقیقات در رابطه با وی را آغاز کرده است. به گفته سیاستمدارترک از این گاز سمی در حملات شیمیایی به دمشق که صدها قربانی داشته، استفاده شده است.
  یاداور می شود ارن اردم روز ده دسامبر شواهد و مدارک حاکی از ارسال گاز سارین از ترکیه به سوریه را به پارلمان ترکیه ارائه داد. به گفته این سیاستمدار در سال 2013 دادستانی شهر آدنا ترکیه علیه ده نفر به اتهام ارسال گاز سارین به سوریه پرونده کیفری تشکیل داد اما یک هفته بعد این متهمان را با وجود شواهد و مدارک درباره مقصر بودن آنها آزاد کرد.
  نماینده پارلمان ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "راشا تودی" اظهار داشت هم در ترکیه و هم در غرب می دانند که چه کسانی در ورای حملات شیمیایی در سوریه در سال 2013 قرار دارند اما بطور بی اساس دولت بشار اسد را به این کار متهم می کنند.

  برچسب:
  ترکیه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک