06:39 31 مارس 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 120

حیدر العبادی، نخست وزیرعراق اعلام کرد طبق اطلاعات وی گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش)، بخش عمده نفت خود را از طریق ترکیه می فروشد.

به گزارش شبکه تلویزیونی "پرس تی وی" با استناد بیانیه دفتر نخست‌وزیر عراق، العبادی روز دوشنبه در دیدار با فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان، در بغداد «بر اهمیت متوقف شدن قاچاق نفت داعش که بخش عمده آن از طریق ترکیه قاچاق می‌شود» تاکید کرد.
بر اساس این گزارش، نخست وزیر عراق در حالی این اظهارات را مطرح کرد که تنش‌ در روابط بغداد- آنکارا به خاطر استقرار نیروهای ترکیه در شمال عراق و قاچاق نفت داعش از طریق خاک ترکیه بالا گرفته است.
 عبادی شنبه از ترکیه خواست که صدها نیروی خود را فورا از استان نینوا در شمال عراق خارج کند و این اقدام آنکارا را «تجاوز» خواند.
مساله کنترل مرز بین کشورهای ترکیه، عراق و سوریه، مساله مهمی در مبارزه با داعش است. فروش نفت قاچاق یکی از مهم ترین منابع در آمد برای این گروه تروریستی است.
دیروز باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد در حال حاضر واشینگتن و آنکارا در حال بررسی چگونگی بستن مرز سوریه و ترکیه است. از سوی دیگر سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد این موضوع مدتهاست از سوس کشور های در حال مبارزه با داعش در خاور میانه مطرح شده است.

مرتبط:

شواهد انکارناپذیر ایران در باره همکاری نفتی ترکیه و داعش
وزارت دفاع روسیه: آمریکا وسائل فنی لازم برای رصد مسیرهای انتقال نفت داعش دارد
حل معمای نفت، آنکارا و داعش در دستان اردوغان
ترکیه از داعش نفت خریده و در سراسر جهان می فروشد
رئیس دفتر پوتین: ترکیه از داعش نفت خریده و در سراسر جهان می فروشد
برچسب:
داعش, ترکیه, عراق
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک