12:22 21 مارس 2018
  روزنامه نگار: هدف دیوید کامرون تغییر رژیم سوریه است

  روزنامه نگار: هدف دیوید کامرون تغییر رژیم سوریه است

  © AP Photo/ Ministry of Defence
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  135

  نیروی هوایی بریتانیا، روز سوم دسامبر اولین حملات خود را به مواضع گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) در سوریه انجام داد.

  دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد هدف اصلی این عملیات مبارزه با داعش است اما به عقیده جان وایت، روزنامه نگار انگلیسی ، بریتانیا خواستار سرنگونی بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و پابرجا کردن حضور نظامی کشور خود در منطقه است.
  جان وایت در گفتگو با شبکه تلویزیونی "راشا تودی" ضمن تفسیر آغاز حملات نیروی هوایی بریتانیا به مواضع داعش در سوریه گفت:" حملات هشت هواپیمای بریتانیایی به هیچ وجه نمی تواند به نابودی داعش در سوریه کمک کند".
  جان وایت افزود:"عملیات روسیه که در جریان همکاری با نیروهای مسلح سوریه و متحدان آنها در زمین صورت می گیرد، در راستای رسیدن به این هدف قراردارد".
  روزنامه نگار انگلیسی در دنباله گفت:" این سوال به وجود می آید که بریتانیا این عملیات را برای چه اجرا می کند؟ هدف بریتانیا نابودی داعش نیست بلکه نیل به تغییر رژیم در دمشق است. مقامات بریتانیا با کمک جملات هوایی به همراه آمریکا و فرانسه تلاش می کنند حضور نظامی خود در منطقه را پابرجا کنند. این برای سوریه به معنای وخامت شدید اوضاع است و شرایط را به هیچ وجه بهبود نمی بخشد".

  مرتبط:

  نمایندگان حامی بمباران سوریه در پارلمان بریتانیا به سرکوب تهدید شدند
  نیروی هوایی بریتانیا به مناطق نفت خیز شرق سوریه حمله کرد
  بریتانیا تعداد هواپیماهایش در پایگاه قبرس را دو برابر می کند
  برچسب:
  داعش, دیوید کمرون, بریتانیا, سوریه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک