08:04 22 فوریه 2019
کاخ سفید: سامانه های سپر موشکی امریکا در رومانی تا آخر امسال راه اندازی می شوند

روسیه برای جلوگیری از هواپیماربایی سامانه های پدافند هوایی به سوریه ارسال کرد

© AP Photo / Czarek Sokolowski
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 90

روسیه برای جلوگیری از ربوده شدن احتمالی هواپیماهای نیروی هوا ـ فضای خود و بردن آنها به کشور همجوار سوریه و وارد کردن ضربات متقابل، سامانه های موشکی پدافند هوایی به سوریه ارسال کرده است.

ویکتور بوندرف، فرمانده کل نیروی هوا ـ فضای روسیه در مصاحبه با روزنامه "کومسولسکایا پراودا"، چاپ مسکو ضمن اعلام این مطلب گفت:" ما تمام خطرات احتمالی را محاسبه کردیم. ما نه فقط جنگنده های، هواپیما های شکاری ، بمب افکن ها و بالگردها بلکه همچنین سامانه های موشکی پدافند هوایی به آنجا ارسال کرده ایم چون  ممکن است شرایط فوق العاده و فورس ماژور گوناگونی رخ دهند".
روسیه از روز 30 سپتامبر بمباران دقیق مواضع داعش در سوریه را آغاز کرد. در این عملیات از جنگنده های سوخوـ 25 و بمب افکن های سوخوـ 24 ام و سوخوـ34 و جنگنده های سوخوـ30 اس ام استفاده می شود.
طبق آخرین اطلاعات نیروی هوایی روسیه از زمان آغاز عملیات به صدها موضع و تاسیسات متعلق به تروریست ها از جمله مقرهای فرماندهی، اردوگاه های آموزشی و انبار های مهمات آنها ضربه وارد کرده است. علاوه بر این ناو های روسیه دردریای خزر 26 موشک به سوی مواضع داعش شلیک کرده اند که دقت این شلیک تا 5 متر بوده است.
اهداف بر اساس داده های سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند. ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان یا افراد غیر نظامی نیست.

مرتبط:

وزارت دفاع روسیه مدت زمان عملیات در سوریه را مشخص کرد
پنتاگون پرواز مشترک هواپیماهای روسی و آمریکایی در سوریه را ناچیز می شمارد
برگزاری دیدار مسکو – 3 برای مذاکره طرفین درگیری در سوریه
امریکا حاضر نیست اسناد بمباران بیمارستان در سوریه را به روسیه بدهد
برچسب:
داعش, روسیه, سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک