11:07 24 ژانویه 2018
  وزارت خارجه روسیه: برخی از مربیان داعش دارای شناسنامه های آمریکایی و بریتانیایی هستند

  وزارت خارجه روسیه: برخی از مربیان داعش دارای گذرنامه های آمریکایی و بریتانیایی هستند

  © AFP 2018/ Alexander Nemenov
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 45

  ضمیر قبولوف، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان و مدیر اداره دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه پنج شنبه اعلام کرد گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) شبه نظامیان وارده از روسیه را در افغانستان آموزش می دهد و در بین مربیان افراد دارای گذرنامه های آمریکایی و بریتانیایی وجود دارند.

  قبولوف در یک کنفرانس بین المللی درباره افغانستان گفت:" تعداد زیادی از مراکز آموزشی داعش به آموزش هدفمند شبه نظامیان اهل آسیای مرکزی و برخی از مناطق روسیه اشتغال دارند و زبان کاری در این باصطلاح اردوگاه ها روسی است".
  به گفته وی مربیان در این باصطلاح اردوگاه ها از ملیت های گوناگون از جمله عربی و پاکستانی هستند و برخی از آنها دارای گذرنامه های آمریکایی و بریتانیایی هستند.
  طبق گزارش ستاد کل ارتش روسیه، تعداد داعشی ها در افغانستان بطور دائمی افزایش می یابد و اکنون 2 تا 3 هزار نفر است. از اوایل امسال بیش از 3500 نفر بر اثر عملیات تروریستی در این کشور کشته شده اند که 25 درصد بیشتر از دوره مشابه در سال گذشته میلادی است. همچنین حدود هفت هزار نفر زخمی شده اند.

  مرتبط:

  تدارکات ارتش سوریه برای پیشروی بزرگ به سوی مواضع داعش در استان حما
  هواپیماهای روسیه تا به حال 112 بار به مواضع داعش در سوریه حمله کرده اند
  از زمان آغاز حملات هوایی روسیه 40 درصد مواضع داعش در سوریه منهدم شده است
  ویدئوی پناهگاه ماشین های نظامی داعش در نزدیکی تاسیسات غیر نظامی
  پوتین: ناو های روسیه با استفاده از سلاح های بسیار دقیق از دریای خزر به مواضع داعش در سوریه آتشباری کردند و تمام اهداف مقرر مورد اصابت قرار گرفت (ویدیو)
  آمریکا می خواهد بداند داعش از کجا این همه جیپ تویوتا به دست آورده است
  رسانه با استناد به رئیس کمیته اموردفاعی پارلمان عراق: ممکن است بغداد در آینده نزدیک از روسیه درخواست کمک در بمباران داعش کند
  برچسب:
  پرخواننده ترین مطالب, داعش, افغانستان, روسیه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک