13:21 24 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12

ایران در چارچوب همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی چند نمونه برداری محیطی از مجموعه پارچین را انجام داد و آنها را در اختیار کارشناسان آژانس گذاشت.

به گزارش خبرگزاری "ایرنا"، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به همکاری ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در چارچوب نقشه راه اظهار داشت: "در همین چارچوب هفته گذشته چند نمونه برداری محیطی از نقاط مشخص در مجموعه پارچین صرفا توسط متخصصین ایرانی و بدون حضور بازرسان آژانس و با رعایت آیین نامه ها و استانداردهای مربوطه انجام شد و در اختیار کارشناسان آژانس قرار داده شد".
یوکیو آمانو، دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز یک شنبه از مجموعه نظامی پارچین واقع در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران بازدید کرد. به گفته کمالوندی، آمانو در این بازدید "از برخی نقاط کارگاهی این مجموعه که ادعاهای واهی در خصوص آنها مطرح بود، به ویژه روند تعمیر و بازسازی جاده دسترسی به سد ماملو در جوار پارچین که بر اثر بارندگی‌های اخیر نشست کرده است نیز دیدن کرد".
امکان بازدید از پارچین در سال های گذشته از جمله موضوعات مورد اختلاف میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده است. ایران اعلام کرده پارچین یک مجموعه صرفا نظامی است و هیچ ارتباطی با برنامه هسته ای ندارد.

مرتبط:

اردک اطلاعاتی برای دریاچه ی پارچین
برچسب:
آژانس بین المللی انرژی اتمی, ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک