10:36 26 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
بحران بزرگ پناه‌جویی و مهاجرت در اروپا (86)
0 41

آندره نیکیفوروف، معاون نماینده دائم روسیه در شعبه سازمان ملل متحد در ژنو اعلام کرد اقدامات اتحادیه اروپا در رابطه با پناه جویان غیرقابل توضیح و مغایر بیانات ایراد شده درباره رعایت حقوق بشر است. مسکو امیدوار است کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل به وضع پناهجویان در اروپا توجه شایسته نشان دهد.

دیروز 30 ـ مین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد کار خود را در ژنو آغاز کرد.
آندره نیکیفوروف در سخنرانی خود که در سایت وزارت امور خارجه روسیه منتشر شده، خاطرنشان ساخت دلایل فاجعه انسانی ناشی ازورود انبوه پناه جویان به اروپا از کشور های خاورنزدیک و شمال آفریقا معلوم است.

 سخنگوی روسیه افزود:" این ثمره دخالت غیر مسئولانه و نسنجیده در امور داخلی کشورها با هدف برکناری قهری دولت های نامطلوب در منطقه است. ما در زمان خود بطور مکرر هشدار دادیم که این کار به بروز هرج و مرج و تشدید تروریسم و در نتیجه به بار آمدن رنج های انسانی و قربانیان منجر خواهد گردید و چنین نیز شد. ضمنا مردم نه از دست رژیم های استبدادی بلکه از دست گروه های تروریستی فرار می کنند که مرتکب جنایات وحشتناکی در منطقه شده اند".
به گفته وی، کشور های اروپایی در نتیجه این سیاست با "بحران انسانی بی سابقه دارای پیامد های جهان شمول در زمینه حقوق بشر" روبرو شده اند.
آندره نیکیفوروف خاطرنشان ساخت:" رفتار کشور های عضو اتحادیه اروپا که با وجود اعلام رعایت تعهدات حقوق بشری و انسانی خود ، موانع و دیوار هایی را ایجاد کرده و پناهجویان را در شرایط غیر انسانی نگه می دارند، غیر قابل توضیح معقولانه است".

موضوع:
بحران بزرگ پناه‌جویی و مهاجرت در اروپا (86)

مرتبط:

اعلام آمادگی آمریکا برای پذیرش پناهجویان سوری
مطرح شدن پیشنهاد پذیرش پناهجویان سوری در روسیه
بحث درباره سهمیه های اجباری پذیرش پناهجویان در اتحادیه اروپا
شناسایی دو تروریست در بین پناهجویان توسط ماموران اطلاعاتی مجارستان
لاوروف: مساله پناهجویان در اروپا را نمی توان با رویکرد مکانیکی حل کرد
میلیاردر مصری می خواهد خریدار یک جزیره یونانی برای دولت مهاجران شود
مهاجران در راه اروپا
برچسب:
اتحادیه اروپا, روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک