19:04 03 مارس 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
بحران بزرگ پناه‌جویی و مهاجرت در اروپا (86)
0 01

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا از ایده افزایش تعداد پناهجویان سوری که واشینگتن می تواند در سال مالی آینده بپذیرد، حمایت کرده و از امکان رسیدن این تعداد به صد هزار نفر سخن گفته است.

روزنامه "نیویورک تایمز" ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان ساخت که ممکن است مقامات امریکا در سال مالی 2015 که روز 30 سپتامبر پایان می یابد،فقط 70 هزار روادید برای پناهجویان صادر کنند. به نوشته این روزنامه،دولت اوباما از قانونگذاران درخواست کرده بود این تعداد را در سال مالی آینده به میزان 5 هزار نفر افزایش دهند اما وزارت خارجه ایالات متحده پس از بحران مهاجرت به اروپا پیشنهاد کرد تعداد بیشتری از پناهجویان پذیرفته شوند.
"نیویورک تایمز" تاکید می کند این پیشنهاد حتی در صورت قبول آن، مساله را حل نمی کند چون تمام پناهجویانی که در آمریکا پذیرفته خواهند شد، سوری نخواهند بود.

 درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون ، مبارزه می کند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی یا همان داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید.

موضوع:
بحران بزرگ پناه‌جویی و مهاجرت در اروپا (86)

مرتبط:

مطرح شدن پیشنهاد پذیرش پناهجویان سوری در روسیه
شناسایی دو تروریست در بین پناهجویان توسط ماموران اطلاعاتی مجارستان
لاوروف: مساله پناهجویان در اروپا را نمی توان با رویکرد مکانیکی حل کرد
میلیاردر مصری می خواهد خریدار یک جزیره یونانی برای دولت مهاجران شود
مهاجران در راه اروپا
نگرانی مرکل به خاطر حل و فصل نشدن مسئله مهاجران
اشتاین مایر: اروپا به سیستم سهمیه بندی شرافتمندانه مهاجران نیازمند است
کشف اجساد مهاجران
برچسب:
سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک