05:53 16 اکتبر 2018
ونزوئلا 20 هزار پناهجوی سوری را می پذیرد

ونزوئلا 20 هزار پناهجوی سوری را می پذیرد

© AP Photo / Andrew Medichini
جهان
دریافت لینک کوتاه
132

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در نشست شورای وزیران این کشور گفت کاراکاس 20 هزار پناهجوسوری را برای اقامت در ونزوئلا می پذیرد و دستورات مربوطه را برای دلسی رودیگرز وزیر امور خارجه خود صادر کرده است.

مادورو ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان ساخت ونزوئلا مردم رنجدیده سوریه بر اثر جنگ داخلی چندین ساله در این کشور را دوست دارد و به آنها احترام می گذارد.
به گزارش شبکه تلویزیونی«Telesur»، رئیس جمهور ونزوئلا همچنین طرح های غرب برای سرنگون کردن رئیس جمهور سوریه را مورد نکوهش قرار داده و تاکید کرد بشار اسد بطور دموکراتیک به این سمت انتخاب شده است.

 درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی که در جبهه های مختلف ظهور کرده اند، مبارزه می کند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی موسوم دولت اسلامی یا همان داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید.

مرتبط:

میلیاردر مصری می خواهد خریدار یک جزیره یونانی برای دولت مهاجران شود
مهاجران در راه اروپا
نگرانی مرکل به خاطر حل و فصل نشدن مسئله مهاجران
اشتاین مایر: اروپا به سیستم سهمیه بندی شرافتمندانه مهاجران نیازمند است
کشف اجساد مهاجران
بحران انسانی در یکی از جزایر یونان در پی ورود مهاجران
لاوروف: مساله پناهجویان در اروپا را نمی توان با رویکرد مکانیکی حل کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک