15:03 20 فوریه 2019
سرباز ترک ربوده شده توسط داعش در زندان شهر رقه سوریه است

سرباز ترک ربوده شده توسط داعش در زندان شهر رقه سوریه است

© AP Photo / Militant video via AP
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

صفرتاش، سرباز 21 ساله ارتش ترکیه که جریان نبردی در شهر مرزی کیلیس در جنوب این کشور زخمی و اسیر داعش شد، در زندان شهر رقه سوریه به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری"اسپوتنیک" به نقل از یک منبع مطلع، داعشی ها سرباز ترک را برای استفاده از وی برای جلوگیری از حملات هوایی ترکیه و دستگیری اعضای خود در این کشور و همچنین آزادی همرزمان زندانی خود ربوده اند.
به گفته منابع خبرگزاری"اسپوتنیک"، پس از تصویب طرح ربودن سرباز ترک از سوی البغدادی ، سرکرده داعش، گروه متشکل از چهار داعشی به روستای آردیچلی، واقع در حوالی شهر مرزی کیلیس ترکیه اعزام شود و آنها به سوی سربازان درحال نگهبانی در پاسگاه مرزی آتش گشودند و در نتیجه یک سرباز کشته و سرباز دیگری زخمی و اسیر شد. این سرباز ابتدا در شهر باب واقع در استان حلب سوریه مورد مداوا قرار گرفته و سپس به زندان شهر رقه برده شد که در واقع پایتخت داعشی ها است. صفرتاش، سرباز 21 ساله ارتش ترکیه در انجا با حضور داعشی هایی که از ترکیه آمده و به زبان ترکی مسلط هستند، مورد بازجویی قرار گرفت. در جریان بازجویی ها به این سرباز گفته شد که قصد ندارند وی را بکشند بلکه قصد دارند وی را با داعشی های اسیر در ترکیه مبادله کنند.

 داعش پس از آنکه اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد. داعش تا به حال تعداد زیادی از "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان، مسلمانان مخالف خود و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر ساخته است.

مرتبط:

شبه نظامیان داعش برای ایجاد رعب باستان شناس مشهور سوری را کشتند
داعش مسجدی را در استان نینوا منفجر کرد
ژنرال پترائوس پیشنهاد می کند که در مبارزه با گروهک "داعش" به "القاعده" اتکاء داشته باشیم
جنگنده های ترکیه برای اولین بار در حملات ائتلاف ضد داعش شرکت کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک