22:50 15 اکتبر 2018
کشته شدن داعشی هایی که می خواستند ملکه بریتانیا را ترور کنند

کشته شدن داعشی هایی که می خواستند ملکه بریتانیا را ترور کنند

© AP Photo / Christopher Furlong
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30

جنید حسین و ریاض خان، دو شبه نظامی عضو گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) که در نتیجه حمله هوایی بریتانیا در سوریه کشته شدند ، در فکر سازماندهی ترور الیزابت دوم، ملکه بریتانیا بودند.

به گزارش روزنامه "دیلی اکسپرس"، ام آی 5، سازمان جاسوسی بریتانیا توطئه ترور ملکه بریتانیا و همچنین شش حمله بزرگ تروریست ها را که در نظر بود امسال در بریتانیا انجام شود، خنثی کرده است. در نظر بود ملکه بریتانیا با بمب گذاری در مراسم 70 ـ مین سالگرد پیروزی بر ژاپن و پایان جنگ جهانی دوم در لندن ترور شود. داعشی ها همچنین قصد داشتند تابستان گذشته در جریان مراسم روز نیروهای مسلح بریتانیا در لندن عملیات تروریستی اجرا کنند.
جنید حسین و ریاض خان روز 21 اوت در نتیجه حمله یک پهپاد بریتانیایی در نزدیکی شهر رقه سوریه کشته شدند.

 داعش پس از آنکه اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد. داعش تا به حال تعداد زیادی از "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان، مسلمانان مخالف خود و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر ساخته است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک